Tolgshow Fox TV'de başladı! Tolga Çevik kimdir?

Oynadığı filmler ve komedi programlarıyla tanınan Tolga Çevik, yeni bir programla ekrana gelmeye hazırlanıyor. Peki, ilk fragmanı yayınlanan Tolgshow ne zaman başlayacak? Tolgashow ile ekrana geri dönene Tolga Çevik kimdir?

 • GİRİŞ29.12.2017 10:13
 • GÜNCELLEME11.01.2018 13:47
Tolgshow Fox TV'de başladı! Tolga Çevik kimdir?

Başarılı komedyenlerden Tolga Çevik, farklı televizyon kanallarında yayınlanan Komedi Dükkanı programına benzer bir formatla ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Tanıtım fragmanı ile merakları artıran Tolgshow ne zaman başlıyor? Tolgshow programı ile sevenlerinin yüzünü güldürmeye hazırlanan Tolga Çevik kimdir? Tolga Çevik nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Tolga Çevik hakkında merak edilenler...

TOLGSHOW NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Komedi Dükkanı adlı programla uzun yıllar ekranların komedi ihtiyacını karşılayan Tolga Çevik, yeni programı Tolgshow ile ekrana dönmeye hazırlanıyor. "Arkadaşım" karakteri ve dış ses yönetmen Fırat Parlak'ın tekrar buluşacağı programda Suzan Kardeş ve müzisyen 'Minik' de yer alıyor. Ünlü konuklarla sohbetleri ve sürprizleriyle dikkat çekecek olan program TOLGSHOW 30 Aralık Cumartesi 23.30’da ilk bölümü ile Fox TV ekranlarında olacak. Ancak yayın gününe dair kesin bir bilgi bulunmuyor. 

tolga çevik kimdir

TOLGA ÇEVİK KİMDİR? 

12 Mayıs 1974’te dünyaya gelen Tolga Çevik aslen Mersin'lidir. Bahariye İlkokulu'nu bitirmesinin ardından Özel Doğuş Lisesi'nde ortaokulu ve liseyi okuyan Çevik, ilk defa bu okulda tiyatro çalışmalarında bulunmuştur. Liseler arası yarışmalarda en iyi oyuncu ödülleri kazanmasının üzerine bu alana olan ilgisini geliştiren Çevik, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavını kazanamaması üzerine Yeditepe Oyuncuları adlı tiyatroya katılmıştır.

Üniversite sonrasında Hadi Çaman yönetimindeki Yeditepe Oyuncuları'nda ilk olarak Tiyatro Atölyesi kurslarına katılan Çevik, Celile Toyon ve Göksel Koray gibi önemli tiyatroculardan ders alarak kendisini geliştirdikten sonra Oyuncaklar da Sever, Cephede Piknik gibi çeşitli tiyatro oyunlarında yer almıştır. Daha sonra Central Missouri State University'de tiyatro eğitimi almak için A.B.D.'ye giden Çevik, burada Sahne Sanatları bölümünden başarıyla mezun olmuş ve A.B.D.'ki eğitimi sırasında Amerikalı aktör Robin Williams'dan eğitim almıştır.

tolga çevik

1996 yılında Türkiye'ye geri dönen Çevik, bir süre Yeditepe Oyuncuları'nda oynamış sonrasında ise, B.K.M. kadrosu altında Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda rol almıştır. Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Vizontele, Vizontele Tuuba ve Organize İşler filmlerinde rol alarak oyunculuk kariyerinde önemli adımlar atmıştır.

Gülse Birsel imzalı Avrupa Yakası dizisinde oynadığı 'Sacit Kıral' karakteriyle oldukça sevilmiştir. Bir süre dizi ve film projelerinden uzak kalan Çevik, Komedi Dükkanı adlı programa ağırlık vermiş ve 2014 yılı içerisinde ise Arkadaşım Hoşgeldin ile devam etmiştir.

2017 yılına gelindiğinde Fırat Parlak yönetmenliğinde hazırlayıp sunduğu Komedi Dükkanı programı formatına yakın yeni bir proje olan Tolgshow ile Fox TV ekranlarında olacaktır. Tolga Çevik, Cem Yılmaz'ın kardeşi Özge Yılmaz ile 2004 yılında evlenmiştir. Çiftin Tuna ve Tan adında iki evladı bulunmaktadır. 

tolga çevik kaç yaşında

ROL ALDIĞI PROJELER:

Tiyatro Oyunları:

Bana Bir Şeyhler Oluyor,
Sen Beni Sevmiyorsun,
Kalbin Sesi,
Kelebekler Özgürdür, 
Küheylan.
Arkadaşım Hoşgeldin

Film ve Dizileri :

1996 - Feride (Tv. Dizisi)
1998 - Salacak Öyküleri (Tv. Dizisi)
2000 - Herkes Kendi Evinde (Sinema) 
2000 - Köçek (Sinema) 
2000 - Vizontele (Sinema) 
2002 - Aşk ve Gurur (Tv. Dizisi)
2003 - Esir Şehrin İnsanları (Tv. Dizisi)
2003 - Ölümsüz Aşk (Tv. Dizisi)
2003 - Vizontele Tuuba (Sinema) 
2004 - Dişi Kuş (Tv. Dizisi)
2004 - Her şey Yolunda (Tv. Dizisi)
2004 - Hızlı Adımlar (Sinema) 
2004 - Sevinçli Haller (Tv. Dizisi)
2005 - Organize İşler (Sinema) 
2006 - 2008 - Avrupa Yakası (Tv. Dizisi)
2007 - 2014 - Komedi Dükkanı (15 Haziran 2011 tarihinden itibaren TV kanallarında yayını bitmiş, turnelerle yoluna devam etmiş, günümüzde ise Arkadaşım Hoşgeldin adıyla TV ekranlarına geri dönmüştür.)
2012 - Sen Kimsin? -Dedektif Tekin(Sinema) 
2014 - Arkadaşım Hoşgeldin (Tv. Dizisi)
2014 - Patron Mutlu Son İstiyor (Sinema)                                                                    2016- Müdür Ne'aptın

Yorumlar2

 • fatih 3 ay önce Şikayet Et
  bence hic cikmasin
  Cevapla
 • seko 3 ay önce Şikayet Et
  fox sakat tv....
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat