Kazım Koyuncu mezarı başında anıldı

Kansere yenik düşen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 6. yılında mezarı başında ve Hopa merkezde düzenlenen törenlerle anıldı.

Kazım Koyuncu mezarı başında anıldı
Kazım Koyuncu mezarı başında anıldı
GİRİŞ 25.06.2011 21:58 GÜNCELLEME 25.06.2011 21:58

Koyuncu, için çeşitli sivil toplum kuruluşları Hopa Belediye Parkı'nda bir araya geldi. Kalabalık, buradan Kazım Koyuncu için 'Seni Unutmayacağız' yazılı büyük afişi ile İnönü Caddesi üzerinde yürüdü.

Topluluk, daha sonra araçlarla Kazım Koyuncu'nun anıt mezarı olan Yeşilköy köyüne hareket etti.

Kazım Koyuncu'nun köyündeki kabrinin başında toplanan sevenlerinin anma töreni saygı duruşu ile başladı.

Törene katılanlar Kazım Koyuncu ile ilgili duyularını ve düşünceleri dile getirdi.

Kazım Koyuncu'nun arkadaşı Mehmetali Barış Beşli yaptığı konuşmada, Kazım Koyuncu'nun birbirinden farklı dillerde şarkılar söylediğini hatırlatarak, ''Bu Kazım'ın  kardeşliğine verdiği önemini gösteriyordu'' dedi.

Anma törenine Gürcistan'dan katılan Batum Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Roin Malakvadze ise Kazım Koyuncu'nun sadece Türkiye'de değil Gürcistan'da da herkesin gönlünde taht kurduğunu söyledi.

Malakvadze, ''Kazım, yapmış olduğu müzik ile insanları kaynaştıran, birlik ve beraberliği her zaman ön plana çıkaran bir sanatçıydı'' diye konuştu.

Kazım Koyuncu'nun sanatçı arkadaşı Gürcü müziğin öncülerinden Bayar Şahin de Koyuncu'nun yokluğunu her zaman kalplerinde hissettiklerini, yaptığı müzikle, her zaman dik durmasını bilen değerli dostlarını, arkadaşlarını hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti.

YORUMLAR 2
  • MURAT İNCE 6 yıl önce Şikayet Et
    ALLAH RAHMET ETSİN UNUTULMAYAN ŞARKILARAN GÜZEL YÜZLÜ İNSANI. Sen unutulmayacak başkaldırıların dilini özgürce dizelerine yansıtarak sevdirdin bize şarkılarını asla unutulmayacaksın Kazım KOYUNCU:..
    Cevapla
  • yilmaz 6 yıl önce Şikayet Et
    Nur icinde yat. Hala özlüyoruz ölüm ALLAH(cc) emri tabiki ama iste seviyorsan özlüyorsun....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hangi ilde kaç cami var?
Muharrem İnce TRT'de fena yakalandı!