Dünya bu anı bekliyordu! Falcon Heavy fırlatıldı!

Space-X'in Mars roketi Falcon Heavy fırlatıldı. Fırlatma sonrası kapsülden ayrılan roketler Dünya'ya döndü. Kapsül Mars'a doğru yol almaya devam ediyor.

 • GİRİŞ07.02.2018 00:55
 • GÜNCELLEME07.02.2018 09:27
Dünya bu anı bekliyordu! Falcon Heavy fırlatıldı! SpaceX, Falcon Heavy roketini fırlattı

SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu Elon Musk, şimdiye kadar yapılmış en güçlü roketlerden birinin içerisine Tesla Roadster koyarak Mars'a gönderdi.

TARİHİ YOLCULUK BAŞLADI

Fırlatma işleminin ilk aşaması sorunsuz gerçekleşti ve kapsülden ayrılan roket yeniden kullanılmak üzere dünyaya döndü. Kapsül ise Mars'a doğru yol almaya devam ediyor.

 

 

​Uzaya gönderilen roketteki spor araba Mars'ın yörüngesine yerleştirilecek. Aracın müzik setinde ise David Bowie'nin "Space Oddity" şarkısı çaldı.

'MİLYARLARCA YIL KALACAK'

Elon Musk gazetecilere açıklamasında "Araba dünyadan 400 milyon kilometre uzağa gidecek ve saniyede 11 kilometre yapıyor olacak. Yörüngede bir kaç yüz milyon hatta milyarca yıl kalacağını tahmin ediyoruz" dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar52

 • vay be arkadaş 1 hafta önce Şikayet Et
  adam aşağıda yazmış demiş ki,millet uzaya roket gönderiyor bırakıyor roket tekrar geliyor biz hala motor yapıcak babayiğit arıyoruz ki araba yapalım, neden acziyet içindesiniz ki evreni de dolaşsa bu amerikalalar herkesi katletmeye doymazlar ellerine ne geçdi boş arabayı uzaya fırlatmışda falan filan szide inandınız yani milyarlarca doları boşamı harcadıalr kendinizi küçük görmeyin ; amerika amrsa araba göndermiş ulan her gün ossuruyorsun ossuruğun ozan tabakasına roketen hızlı çıkıyor evrene karışıyor haberin yok yane
  Cevapla
 • samimi 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu da nedirki hic birsey degil Chp ve KK coktaaaaaan oralara gidip geldiler.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • harun 1 hafta önce Şikayet Et
  421 gün sürecek bir yolculuk hız sabit kalırsa tabi. geri gelişinde umarım Akbil’i falan vardır ya değilse yaya olarak o yol çekilmez arkadaş.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • vatandasss 1 hafta önce Şikayet Et
  yalan haber bunlar göz boyuyorlar yıllarca nasa yaptı aynısını şimdi o eskıdı space x basladı . daha aya gidemediniz 60 senedir uzay şöyle uzayda böyle ula hani nerde . uyanalım arkadaslar bılım diye kandırıyorlar bizi .butun atılan roket videolarına bakın bır yere kadar cıktıktan sonra yan gıtmeye baslıyorlar buna da bıcok mazeret bulmuslar .150 km den sonra dik yukarı cıkan roket bnce yok arkadas
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • çorumlu 1 hafta önce Şikayet Et
  adamların roketi gidiyor parça bırakıp geri dönüyor. biz araba için motor üretebilecek babayiğit arıyoruz.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • ben 1 hafta önce Şikayet Et
  çorumlu, araba ve motor zaten hazırdı. sadece seri üretim yapacak babayiğit aranıyordu o da bulundu. kendini güncelle biraz.
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat