470 yolcu taşıyan gemi battı

Güney Kore'de 450'den fazla kişi taşıyan bir feribot, henüz bilinmeyen bir sebeple sulara gömüldü.

470 yolcu taşıyan gemi battı
470 yolcu taşıyan gemi battı
GİRİŞ 16.04.2014 06:54 GÜNCELLEME 16.04.2014 18:15
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Daha önce 368 kişinin kurtarıldığını açıklayan Güney Koreli yetkililer, kurtarılan kişi sayısını 164 olarak değiştirdi. Bu açıklama, can kaybının 300'e kadar çıkabileceğine dair endişeleri artırdı. Şu ana kadar iki yolcunun cansız bedenine ulaşıldı.

Güney Kore'nin batı kıyısındaki Incheon limanından kalkan geminin, güneydeki Byungpoong Adası'nın yaklaşık 20 kilometre açıklarında sorun yaşadığı belirtildi.

Çoğu tatile giden öğrenci ve öğretmenleri Jeju Adası'na götüren feribot, henüz bilinmeyen bir sebeple batmaya başladı.

Geminin imdat sinyali göndermesi üzerine bölgeye onlarca helikopter ve kurtarma gemisi gönderildi. Yan yatan feribot yaklaşık iki saat içinde büyük oranda sulara gömüldü.

Güney Koreli yetkililerden yapılan ilk açıklamalarda, 368 kişinin kurtarıldığı duyuruldu. Ancak yetkililer, daha sonra bu sayının gerçeğini yansıtmadığını belirtti.

Denizcilik Bakanlığı Sözcüsü, AFP'ye yaptığı açıklamada, kurtarılan kişi sayısının 164 olduğunu söyledi. Sözcü, feribottaki toplam yolcu ve mürettebat sayısının ise 477 değil, 459 olduğunu belirtti.

AFP'ye konuşan sahil güvenlik yetkilisi, "368 kişinin kurtarıldığı bilgisi nereden çıktı bilmiyorum" dedi.

293 kişinin bulunması için yürütülen arama kurtarma çalışmaları çok sayıda tekne ve helikopterle sürdürülüyor. Onlarca kişinin batan feribotun içinde sıkışmış olabileceği, deniz suyunun aşırı soğuk olmasının da yolcuların yaşam mücadelesini zorlaştırabileceği ifade ediliyor.

Yolculardan en az 325'inin öğrenci ve öğretmenlerden oluştuğu açıklandı.

Kurtarılan yolcular, gemi batmadan önce büyük bir çarpma sesi ve gürültü duyduklarını belirtti. Kurtarma çalışmaları sürüyor.

ETİKETLER
gezi
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • VEDAT TAŞ 7 yıl önce Şikayet Et
    allah sabır versin acılarını hafifletsin!!!!!!. ne yazıkki bu günlerden sonra artık uzakdoğuda bu tür ne olduğu belirsiz bu tür olaylar olacak uçak da olduğu gibi ve şimdi de bu!!!!!!!!!!!!!büyük oyun kurucular oaralarla ilgleniyor
    Cevapla
  • Abdurrahman OCAk 7 yıl önce Şikayet Et
    .... Allah yar ve yardımcıları olur inşallah. Allah sabır versin...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Barış Yarkadaş rezil oldu! AK Partili diye hedef aldığı düğün sahibi CHP'li çıkınca....
ABD ve Fransa ile anlaşan Yunanistan'dan itiraf: 20 yıl önceki Türkiye yok