Almanya'dan Yahudi karşıtlarına operasyon

Alman Focus dergisi, İsrail ve Yahudi cemaatine karşı istihbarat çalışması yaptıkları şüphesiyle pek çok eyalette polis baskınları düzenlendiğini bildirdi.

Almanya'dan Yahudi karşıtlarına operasyon
Almanya'dan Yahudi karşıtlarına operasyon
GİRİŞ 17.01.2018 11:36 GÜNCELLEME 17.01.2018 11:41
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Konutlarında arama yapılan şüpheliler arasında on kişinin, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı özel tim Kudüs Gücü’ne mensup oldukları ve bu nedenle ‘çok tehlikeli’ olarak sınıflandırıldıkları belirtiliyor. Savcılığın aramalar için verdiği yetki yazısında zanlıların Kudüs Gücü mensubu olduğu şüphesine de yer verildi. İran ordusuna bağlı Kudüs Gücü, ülke içi ve dışında rejim muhaliflerine yönelik düzenlediği operasyonlarla tanınıyor.
Focus haberinde Kudüs Gücü’nün İran gizli servisi Vevak için cinayet timleri oluşturduğu, Filistinli radikal Hamas örgütü adına da cinayetler işlediği belirtiliyor.

GÖZALTI VEYA TUTUKLAMA YOK

Alman polisinin dün Berlin, Baden-Württemberg, Bavyera ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletlerinde düzenlediği ve özel polis timlerinin de katıldığı operasyonda gözaltı ya da tutuklama olmadığı, casusluk suçlamasından olası tutuklama emrinin Karlsruhe’deki soruşturma hakimleri tarafından verileceği belirtiliyor.
Polis baskınlarının Almanya iç istihbarat birimi Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın kapsamlı gözlem çalışmaları sonucunda başlatıldığı kaydedildi.
1992 yılının Eylül ayında Berlin’deki Mykonos adlı lokalde sürgündeki dört İranlı politikacının öldürülmesi Almanya-İran ilişkilerinde ciddi krize yol açmış, soruşturmalar sonucunda cinayet emrinin İran İstihbarat Teşkilatı tarafından verildiği ortaya çıkmıştı.

KAYNAK: HÜRRİYET
ETİKETLER
İsrail
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ordulu 3 yıl önce Şikayet Et
    Zionist zionisti korur. Kafir kafiri de koruyor. Nedense müslüman müslümanı koruyamıyor ?!
    Cevapla
  • xxxyyy 3 yıl önce Şikayet Et
    İnsanlığın düşmanı olan yahudiye düşman olmak her insan için zorunluluktur.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan teklifi büyük yankı uyandırdı! Ukrayna'dan ilk açıklama!
Omicron sonrası DSÖ'den dünyaya kötü haber! Biontech'ten açıklama