Özersay'dan KKTC bayrağının yakıldığı Kıbrıs Rum kesimine tepki

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Rum Yönetimi’nin 'KKTC bayrağı yakılması' sonrasında sessiz kaldığını belirterek, "Bu suskunluk hayra alamet değil” dedi.

Özersay'dan KKTC bayrağının yakıldığı Kıbrıs Rum kesimine tepki
Özersay'dan KKTC bayrağının yakıldığı Kıbrıs Rum kesimine tepki
GİRİŞ 18.11.2019 00:30 GÜNCELLEME 18.11.2019 00:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Rum yönetimi ve siyasi partilerinin olay karşısında takındığı tavrı eleştirerek, "Kıbrıs Rum siyasi partilerinin ve Rum liderinin suskunluğu dikkati çekicidir." değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Özersay şu ifadeleri kullandı:

 

“Bayrağımızın yakılması ve ertesinde Dışişleri Bakanlığı olarak göstermiş olduğumuz tepkiye cevaben ELAM’dan gelen cüretkar açıklama kadar, Kıbrıs Rum siyasi partilerinin ve Rum liderinin suskunluğu dikkat çekicidir. Kıbrıs Türklerini hedef alan bu tür hareketlerin suskun kalınarak onaylanmasıdır aslında asıl tehlikeli olan. Özellikle sayın Anastasiades bu olaylar karşısında bunları kınayan, doğru bulmadığını söyleyen bir açıklama yapmadıkça ve şiddeti teşvik eden bu tür davranışlara karşı tedbir almadıkça, Kıbrıs’ta mevcut güvensizlik derinleşir. Sayın Anastasiades’i sorumluluğunun bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum. Bu suskunluk hayra alamet değil.”

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • emrew 10 ay önce Şikayet Et
    sanirim adanin kalan kismini vermek istiyorlar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MSB açıkladı! Yunanistan'la görüşmelerde önemli gelişme
Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar! TBMM yeni yasama yılına başlıyor