Rusya'dan YPG/PKK'ya uyarı: ABD'ye güvenmeyin...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'deki eylemlerine ilişkin, ''ABD'nin desteğine güvenmesi iyi sonuçlanmaz. Kürtlere, kendi sözlerinde durmalarını ve konjonktür açısından şüpheli eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ediyorum. ifadelerini kullandı.

Rusya'dan YPG/PKK'ya uyarı: ABD'ye güvenmeyin...
Rusya'dan YPG/PKK'ya uyarı: ABD'ye güvenmeyin...
GİRİŞ 26.11.2019 19:50 GÜNCELLEME 26.11.2019 19:56
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Lavrov, İzlanda Dışişleri Bakanı Gudlaugur Thor Thordarson ile başkent Moskova'daki görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'deki eylemlerini değerlendirdi.

'ABD'YE GÜVENMEYİN! İYİ SONUÇLANMAZ'

YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde yapıcı olmayan eylemlerde bulunduğuna dikkati çeken Lavrov, "Suriye Demokratik Güçleri'nin Suriye'ye petrol için dönen ABD'nin desteğine güvenmesi iyi sonuçlanmaz. Kürtlere, kendi sözlerinde durmalarını ve konjonktür açısından şüpheli eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ediyorum." diye konuştu. Lavrov, YPG/PKK ile Esed rejimi arasında diyalog kurulması gerektiğini savunarak "Kürtlerin hakları, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve egemenliği çerçevesinde teslim edilebilir, Suriye yönetimiyle diyalog kurmaları gerek." ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR 3
 • koylu 8 ay önce Şikayet Et
  lavrov cok gec kaldin-vodkayi cok ictin....
  Cevapla
 • Asım 8 ay önce Şikayet Et
  rusya , geç kaldın, bunu, ben bile defalarca söylemiş yazmıştım.
  Cevapla
 • said 8 ay önce Şikayet Et
  genelleme yapma tam adres ver.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
 Altın ve Gümüş yükselmeye devam edecek mi? İslam Memiş'ten çarpıcı yorum!
Ev kirasından bıkıp bunu yaptılar!