Amerikalılar itiraf etti: Türk Ordusu hala en güçlüsü

ABD The National Interes sitesinin yazarı Mizokami, Türk ordusunun darbe girişimindeki tasviyelere rağmen hala bölgenin en güçlü ordusu olduğunu belirtti.

Amerikalılar itiraf etti: Türk Ordusu hala en güçlüsü
Amerikalılar itiraf etti: Türk Ordusu hala en güçlüsü
GİRİŞ 16.01.2020 16:41 GÜNCELLEME 16.01.2020 16:51
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Amerika'da yaklaşık 30 yıldır yayında olan The National Interest sitesi çok çarpıcı bir analize imza attı. Kyle Mizokami tarafından kaleme alınan yazıda, Mehmetçik için övgü dolu ifadeler kullanıldı.

 

Yazıdaki dikkat çeken bazı bölümler şöyle: "Ankara, 2016'da başarısız darbe girişimi sonrasında ordusunu tekrar tekrar tasfiye ederek zayıflattı, ancak hala çok güçlüler. İki kıtada yer alan Türkiye, Avrupa veya Asya'daki en güçlü silahlı kuvvetlerden birine sahip. Dört yüz binden fazla güçlü silahlı kuvvetleri var. Kara hava ve denizin yanı sıra Özel Kuvvetler Kolordusu var ve doğrudan Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı. Türk Hava Kuvvetleri, yaklaşık 300 F-16 savaş Şahininden oluşan bölgedeki en güçlü kuvvetlerden biridir. Ayrıca, Türk Donanması, bir düzineden fazla denizaltı ve deniz piyade tugayı ile Doğu Akdeniz’in en büyüklerinden biridir. Türk ordusunun teçhizatının çoğu yabancı ancak ülke şu anda askeri sanayi üssünü kuruyor. Türkiye, tanklar, roketler ve füzeler geliştiriyor ve yabancı savunma sanayi ile bağlarını koparıyor. Türkiye F-35'in üretim ortaklarındandı. Hatta Türkiye şimdi kendi savaş uçağını geliştiriyor...”

ETİKETLER
abd türl ordusu
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • reco 6 ay önce Şikayet Et
  300 değil 204 f16
  Cevapla
 • Çok yavaşız 6 ay önce Şikayet Et
  Hâlâ yeterince güçlü değiliz balistik füze lazım daha fazla hava savunma sistemi lazım daha fazla denizaltı lazım uçak gemisi lazım tfx projesinin biran evvel tamamlanması lazım özellikle Altay tankı hizmete derhal girmeli artık
  Cevapla
 • Ertan 6 ay önce Şikayet Et
  Füzeleri uçakları durduracak sistem gelecek.Balistik füze devri bitecek.inşallah.Bekle ve gör.
  Cevapla
 • ALPASLAN 6 ay önce Şikayet Et
  Hatta daha da güçlü, çürük elmalar ayıklanınca ordu vatan evlatlarıyla donatıldı. Rabbim gücümüze güç katsın.
  Cevapla
 • yorgun 6 ay önce Şikayet Et
  ulan çakallar siz para va viski için savaşırsınız biz Türkler Allah için şehit olmak için bu dünya bir gün dize gelecektir vesselam hakimiyet önce Allahın sonra yine osmanlı torunları Türklerin olacaktır.
  Cevapla
 • cübbe li 6 ay önce Şikayet Et
  birde çanakkalede sakaryada gökten bulutlar gibi inen savaşan yeşil cübbeli sarıklı askerlerimiz var çoğu bunlara inanmasa bile teknoloji diyenler tekno bu askerlere ne yapabilir
  Cevapla
 • Cevap 6 ay önce Şikayet Et
  Bizim gök ordularımız var bizim hainler bilmese de kafir çok kez test etmiştir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayram sonrası yasaklar peş peşe geldi! Valilerden son dakika açıklamaları
Mühendislerin şaşkına çeviren hataları!