İtalya Başbakanı Conte'den Libya'da kalıcı ateşkes çağrısı

İtalya Başbakanı Giusseppe Conte, Libya'daki gerilimin yatışmasını ve kalıcı ateşkesin sağlanması gerektiği çağrısında bulundu.

İtalya Başbakanı Conte'den Libya'da kalıcı ateşkes çağrısı
İtalya Başbakanı Conte'den Libya'da kalıcı ateşkes çağrısı
GİRİŞ 16.01.2020 23:44 GÜNCELLEME 16.01.2020 23:46

Cezayir resmi ajansına göre, İtalya Başbakanı Conte, resmi ziyareti kapsamında Cezayir Cumurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile bir araya geldi. 

 

 

Conte, pazar günü Almanya'da düzenlenecek konferans için Cezayir ile ortak çaba sarf ettiklerini belirterek, Libya'daki krize barışçıl ve siyasi bir çözüm için ortaya çıkan tüm fırsatları değerlendirdiklerini dile getirdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 19 Ocak Pazar günü yapılacak Libya Konferansı için devlet ve hükümet başkanları seviyesinde davette bulunmuştu.

 

 

Konferansa Türkiye, ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Kongo Cumhuriyeti, İtalya, Mısır, Cezayir'in yanı sıra BM, Avrupa Birliği, Afrika Birliği ve Arap Birliği temsilcilerinin katılacağı, BM nezdindeki meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in de davet edildiği belirtilmişti. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Karadeniz ve Akdeniz için dikkat çeken çıkış: Sadece gaz ve petrol yok!
Canan Kaftancıoğlu'ndan ikinci skandal 'Atatürk' paylaşımı