Açık tehdit: Rahat durmazsa sonu Süleymani gibi olacak

Şarku'l Avsat'a konuşan ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook, "Aynı yoldan yürürse Kaani'nin sonu da Süleymani gibi olacak" tehdidinde bulundu.

GİRİŞ 23.01.2020 14:33 GÜNCELLEME 23.01.2020 16:20
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook, Londra merkezli, Arap yayın kuruluşu yapan Şarku'l Avsat'a önemli açıklamalarda bulundu.

 

Hook, 3 Ocak'ta ABD saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları'na (IRGC) bağlı Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani, yerine geçen İsmail Kaani'yi selefinin akıbetine uğramakla tehdit etti.

"İran Kudüs Gücü’nün başına Süleymani'nin ardından Kaani'yi getirdi. Kaani hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce selefinden farklı bir strateji benimseyecek mi ya da ondan gelecek bir tehdit sezdiniz mi?" sorusuna Hook, "Şayet Kaani de Amerikalıları öldürme yolunda bir strateji izlerse o da aynı sonu yaşayacak. Başkan Trump, ABD vatandaşları ya da varlıklarına bir zarar geldiği taktirde sağlam bir yanıtla karşılık verileceğini yıllardır söylüyor. Zaten buna hepimiz şahit olduk. Bu yüzden bunlar yeni tehditler değil. İran rejiminin ABD'ye saldırıp öylece kaçamayacağını artık anladığı düşüncesindeyim. ABD vatandaşları ya da varlıklarına yönelik bölgede gerçekleştirilen herhangi bir saldırıdan rejimi ve vekillerini sorumlu tutacağız" ifadeleriyle karşılık verdi.

 

KAYNAK: ŞARKU'L AVSAT
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • efsane 8 ay önce Şikayet Et
  iran da birsuru kasem suleymaninin yerini dildurabilecek insan var insan musvettikleri ama sunu bilin ki kesem suleymaninin olusu dirisinden daha tehlikeli
  Cevapla
 • kasım kantar 8 ay önce Şikayet Et
  sizin zonunuzda gelecek elbette kafir oğlu kafir
  Cevapla
 • Mmm 8 ay önce Şikayet Et
  Müslüman katili İran. Ne oldu. Sesin soluğun çıkmıyor. Müslüman öldürmeye benzemiyor mu.
  Cevapla
 • Ferhad 8 ay önce Şikayet Et
  bu nasil is dir bu abd dunya da kendi sini ne zanle diyor dunya bu abd ye bir dur demesi lazim herkes dunya ulkeleri bir olmali abd yi cevap vermesi lazim mesela bizim bakan akar cikip da abd ye ey abd cik bizim ulkemiz den gidiniz biz artik sizi saymiyoruz dese bakan akara suikast mi duzen liyecek ler mi ve ya diger bakan lar ola ve ya diger ulkeler ola
  Cevapla
 • ERZURUMLU 8 ay önce Şikayet Et
  sizler kanka değilmydiniz hangi ara düşman oldunuz, yiyin birbirinizi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Karadeniz'deki Doğalgaz keşfini küçümseyen Kılıçdaroğlu'ndan trajikomik açıklama
Kötü haberler peş peşe geliyor! Devlet başkanları bizzat açıkladı