Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan korkutan açıklama: Daha başındayız

Çin'den dünyaya yayılan koronavirüs salgını, Fransa'nın maske arayışına girmesine neden oldu. Fransa Dışişleri Bakanı Drian durumu “Yurt dışında kalan 130 bin vatandaşımızı tahliye edeceğiz” diye belirtirken Cumhurbaşkanı Macron ise virüse karşı yarış başlattığını ifade etti.

GİRİŞ 20.03.2020 13:41 GÜNCELLEME 20.03.2020 16:40
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Koruyucu maskenin tükendiği Fransa’da Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, aralarında Çin’inde bulunduğu bazı ülkelerden maske ithalatının yapılacağını ve görüşmeler gerçekleştirdiğini açıkladı.

 

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılan koronavirüs nedeniyle tüm dünyada maske satışları arttı. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, salgın sonrası koruyucu maskelerin tükendiğini ve maske arayışına girdiklerini açıkladı. Çin, İtalya, İran, İspanya, Almanya ve ABD’den sonra en çok koronavirüs vakasının bulunduğu Fransa’da koronavirüs nedeniyle toplamda 372 ölüm ve 10 bin 995 vaka bulunuyor.

Fransa’da önlemlerin artırılmaya devam edileceğini belirten Dışişleri Bakanı Le Drian, virüs nedeniyle 130 binden fazla Fransız vatandaşının yurt dışında kaldığını belirterek en kısa sürede tahliye edeceklerini sabırlı ve sakin kalmalarını istediklerini açıkladı.
Le Drain, koronavirüsten sonra dünyanın aynı kalmayacağını belirtti.

VİRÜSE KARŞI YARIŞ BAŞLATTIK

 

Koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise, “Henüz krizin başındayız. İlk dalgayı yenebilmek için olağanüstü önlemler aldık. Koronavirüse karşı yarış başlattık” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • BLAUBERG 2 ay önce Şikayet Et
  Allahın gazabı tüm bu olanlar.ama ders çıkartana
  Cevapla
 • mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  doğru diyor. daha çok ölecek olanlar var.
  Cevapla
 • Çavuş 2 ay önce Şikayet Et
  Vay'be Dünyanın gelişmiş ülkelerin Hallerine ne kadar çaresiz umutsuz bir halde çırpınıyorlar, Paranız çok sizi kurtaracakmı hayır kurtarmaz,hepinizin altı boşmuş. Makrom denen adamın yüzü dalga geçer gibi gülümsüyor ne kadar ukalaca.
  Cevapla
 • Emrullah 2 ay önce Şikayet Et
  bu manyak, millet panik yapsın, Fransa dağılsın, yaşlılar ölsünde , ekonomisi düzelsin hesapları bunlar, dünyada en büyük 10 ilaç firmasından biri Fransız.
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Ne macron ne merkel ne jonson sağlık sektöründe bataktasınız.italya bizim 25 sene önceki halimiz.biz bir sıkıntı yaşarsak bilinki avrupanın yardımına koştuğumuz içindir.bu iş güzel araba yapıp iyi futbol oynayıp zavallı asya afrika milletlerini sömürmekle olmuyormuş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya'dan sıra dışı koronavirüs tedavisi: Diğer hastalıkları da iyileştirecek
ABD'li Antifa militanı Barry: Öcalan'ı idol olarak görüyoruz