NATO açıkladı! Türkiye ve Yunanistan karar aldı

Son Dakika Haberi; NATO Genel Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve Yunanistan'ın çatışmayı önleme mekanizmaları kurmak için teknik görüşme yapma kararı aldığını bildirdi.

GİRİŞ 03.09.2020 20:21 GÜNCELLEME 03.09.2020 20:48
Bu Habere 96 Yorum Yapılmış

Stoltenberg, yazılı açıklamasında, "Türk ve Yunan liderlerle yaptığım görüşmeler sonrasında iki müttefik ülke, Doğu Akdeniz'de askeri çatışmayı önleme mekanizmaları kurmak ve kazalarla olayları önleme riskini azaltmak için NATO'da teknik görüşmelere başlamak üzere mutabakata vardı." ifadesini kullandı.

 

ERDOĞAN MERKEL İLE DOĞU AKDENİZ'İ GÖRÜŞTÜ

Türkiye ve Yunanistan'ı "iki değerli müttefik" olarak niteleyen Stoltenberg, NATO'nun ortak güvenliği etkileyen konular için en önemli istişare platformu olduğunu belirtti.

STOLTENBERG: MÜTTEFİK ÜLKELERLE YAKIN TEMAS İÇİNDE KALMAYA DEVAM EDECEĞİM

Stoltenberg, "NATO dayanışması ruhu içinde gerilime çözüm bulmak için tüm ilgili müttefik ülkelerle yakın temas içinde kalmaya devam edeceğim." değerlendirmesinde bulundu. 

YORUMLAR 96
 • Coşkun 3 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa'dan tek öğrenecegimiz şey şu olmalı. Görüşelim ama bildiğimizi okuyalım. Andlaşmaları her zaman onlar bozuyor olacak çünkü. Huylu huyundan vaz geçmez
  Cevapla
 • Mustafa Babal 3 yıl önce Şikayet Et
  Savaşa az kaldı. Askeri yerleşmeleri bitirene kadar zaman kazanmaya çalışıyorlar. 2 haftaya savaş başlar.
  Cevapla
 • NATO değil İsrail 3 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan'ı ve Fransa'yı körükleyen İsraildir (Siyonist kesim). Fransa aşağı inecek İSrail sessiz mi kalacak? Yunanistan ve Rum kesimi ile yıllardır görüşen daha geçen yıl ciddi görüşmeer yapan "İSRAİL" dir. Çoğu devletin yönetiminde AB ve NATO'da ciddi lobileri var. Devletimiz İstihbaratımız bunu rahat okuyordur eminim buna. İstediği kadar uçak gemisi gelsin ... Gemi battı mı 40 uçak denizi boylar. Tek eksiğimiz olan hava savunma sistemini aktif etmek.
  Cevapla
 • uzlaşmaları iyi 3 yıl önce Şikayet Et
  uzlaşmaları iyidir
  Cevapla
 • feraset 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne diyi la. Yakın temas mı, hemde bu korona günlerde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eylem Tok davasında önemli gelişme!
Çanakkale'de orman yangını: Gemi trafiği geçici olarak askıya alındı!