Erdoğan sert sözlerle yerden yere vurmuştu! Miçotakis'ten cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İster kabul edin ister etmeyin. Çılgın Türkleri tanıyacaksın" çıkışına cevap veren Yunanistan Başbakanı Miçotakis, bu söylemleri iç kamuoyuna dönük "retorik patlamalar" olarak gördüklerini ve kabul etmediklerini söyleyerek, "Erdoğan'ın açıklamaları umuyorum ki anlık bir çıkıştır. Bu sözlerin önemini küçümsemiyorum ama söylenenlerin üstünde o kadar durmayacağım" diye konuştu.

Erdoğan sert sözlerle yerden yere vurmuştu! Miçotakis'ten cevap
Erdoğan sert sözlerle yerden yere vurmuştu! Miçotakis'ten cevap
GİRİŞ 11.02.2021 17:11 GÜNCELLEME 11.02.2021 17:27
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Toplantısı'ndan konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in tutumuna dikkat çekerek, "Önce haddini bil! Bu şekilde gitmesi halinde masaya oturamayız. Neyinize güveniyorsunuz? Güvendiğin dağlara kar yağdı kar. Çılgın Türkleri iyi tanıyacaksın" dedi. Erdoğan, Kıbrıs meselesinde de iki devletli çözümden başka bir seçenek kalmadığını kaydederek, "İki devletli çözümden başka Kıbrıs'ta çözüm yolu kalmamıştır. İster kabul edersiniz ister etmezsiniz. Türk tarafına uygulanan ambargoları ağırlaştırarak sürdürüyorlar. Daha fazla izin vermeyeceğimizi tüm dünya bilmelidir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan: İster kabul edin ister etmeyin, konu kapanmıştır! Çılgın Türkleri tanıyacaksınız

MİÇOTAKİS'TEN CEVAP

Erdoğan'ın açıklamalarına SKAI TV'ye verdiği özel röportajda değerlendiren Yunanistan başbakanı, bu söylemleri iç kamuoyuna dönük "retorik patlamalar" olarak gördüklerini ve kabul etmediklerini söyledi.

"UMUYORUM Kİ BİR ANLIK BİR ÇIKIŞTIR"

Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki adaları silahsızlandırmayı müzakere etmeyeceğini belirten Miçotakis, "Erdoğan'ın açıklamaları umuyorum ki anlık bir çıkıştır. Geçmişte de böyle şeyler söylendi. Önemini küçümsemiyorum ama söylenenlerin üstünde o kadar durmayacağım" diye konuştu.

"ÇILGINLIKLA BİR NOKTAYA VARAMAYIZ"

Kıbrıs meselesine de değinen Miçotakis, "BM kararları ve Avrupa'nın görüşü ortada. İki bölgeli, iki toplumlu federasyona dayalı çözümü sadece biz değil, Türkiye ve Kıbrıslı Türkler hariç herkes söylüyor. AB'nin gözlemci olarak katılacağı Kıbrıs Konferansı gerçekleştiğinde de çerçevesi bu olacaktır. Erdoğan, bir gün önce de Macron hakkında konuşurken çılgın Türklere değindi. Çılgınlıkla bir noktaya varamayız" ifadelerini kullandı.

"YAKIN ZAMANDA ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMEMİZ YOK"

Miçotakis, Erdoğan ile görüşme konusunda şartların henüz tam olarak olarak olgunlaşmadığını söyledi.

KAYNAK: HABER7, MİLLİYET
YORUMLAR 86
 • Payitaht 3 yıl önce Şikayet Et
  Yaşa varol REİS im,
  Cevapla
 • Hacivat 3 yıl önce Şikayet Et
  Tek laftan anlamayanin hakki kötek dir cocuk oyuncagimi bu durum kibris görüsmelerine avrupa nin gözlemci olmasi kabul edilemez taraf tutuyorlar göz dagi verecek akli sira micotakis üstüne bir milyon mehmetcikler geldimi kacacak delik bulamazsin avrupada yardimina gelemez cünkü tüm türkiye savasa girer ve 20 milyon askerle taaruza gecer ele gecirdigi silahlarla ilerler avusturya da kalmaz
  Cevapla
 • Yusuf.ir 3 yıl önce Şikayet Et
  Kendinden çıktin az zaman surmez bir daha osmanli haritasina katilarsin çakal.
  Cevapla
 • Poyrazim59 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir gece Ansızın gelebiliriz.. işte o zaman ne kadar çılgın olduğumuzu görür anlarsınız şaka yapmadığımizi
  Cevapla
 • Aslann 3 yıl önce Şikayet Et
  Üstünde durmazsan yanında dur ,arkasında dur ,önünde dur yada altında kal ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Naci Görür'den yeni uyarı: 2 bölgeyi işaret etti: Her an büyük bir deprem olabilir
Son dakika haberi: Türkiye düşmanı Bob Menendez tarih oldu! Kararı duyurdu...