Miçotakis 'Keçi'ye sarıldı! Erdoğan'ın resti sonrası mesaj vermeye kalktı

Batının gazıyla Türkiye'ye kafa tutmaya kalkışan Miçotakis, selefleri gibi 'gayri askeri' statüdeki Keçi Adası'nı ziyaret edip asker denetledi.

Miçotakis 'Keçi'ye sarıldı! Erdoğan'ın resti sonrası mesaj vermeye kalktı
Miçotakis 'Keçi'ye sarıldı! Erdoğan'ın resti sonrası mesaj vermeye kalktı
GİRİŞ 03.06.2022 07:34 GÜNCELLEME 03.06.2022 08:25
Bu Habere 151 Yorum Yapılmış

ABD ve Fransa'nın arkasında olmasına güvenerek Türkiye'ye diklenmeye başlayan Yunanistan ve başbakanı Miçotakis, hukuk dışı eylemlerine ve Türkiye'yi kışkırtmaya devam ediyor. 

Lozan Antlaşmasına göre silahlandırılması ve yerleşimin yasak olması gereken Keçi (Pserimos) Adası’nı ziyaret eden Miçotakis, adada silahlarla çevrili karaya çizilen dev Yunan bayrağı fotoğrafını sosyal medya hesabından yayımladı.

BASIN 'MESAJ' DİYE DUYURDU

Türkiye karşı uluslararası kampanyasının startını veren Yunanistan Başbakanı Miçotakis, dün Bodrum'un dibindeki Kos, Keçi ve Astipalya Adaları'nı ziyaret etti. Medya, ziyareti 'Erdoğan'a mesaj' diye duyurdu.

Miçotakis’e Sağlık Bakanı Thanos Plevris, Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, İçişleri Bakan Yardımcısı Stelios Petsas, Güney Ege Bölge Valisi George Hatzimarkos, İstanköy Belediye Başkanı Theodosis Nikitaras ve Yeni Demokrasi Partisi On İki Ada Milletvekilleri Manos Konsopis ve Vassilis Yanpos Polis ve Vassilis Yansis eşlik etti.

Miçotakis, ziyaretinde Türkiye'nin 6 millik kıta sahanlığı içinde bulunan Keçi Adası'ndaki askeri birliği de denetledi. Ada, eski cumhurbaşkanları Papulyas ve Pavlopoulos ile Başbakan Çipras tarafından da ziyaret edilmişti.

ADADA SİLAHLARLA ÇEVRİLİ DEV BAYRAĞI PAYLAŞTI

Miçotakis’in İstanköy’deki toplantının ardından 3 mil uzaklıktaki Lozan Antlaşması’na göre yerleşimin olmaması ve silahlandırılmaması gereken ancak hem yerleşimin olduğu hem de askeri birliğin bulunduğu ve toplarla uçaksavarların yerleştirildiği Keçi (Psemiros) Adası’na geçti.

Miçotakis’in bu kez de ada ziyaretinin hemen ardından kendisine ait sosyal medya hesabından Keçi Adası'nın Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'ne bakan tarafına çizilen ve etrafında topların yerleştirildiği yaklaşık 60 metrekarelik dev Yunan bayrağını paylaşması dikkat çekti.

Miçotakis paylaşımına “Pserimos. Ege’nin mavisinin bayrağımızın mavisiyle buluştuğu yer!” şeklinde yazdığı görüldü.

Miçotakis'ten Türkiye düşmanlığında zirve: Haritayı gösterdiMiçotakis'ten Türkiye düşmanlığında zirve: Haritayı gösterdi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TÜRKİYE DANS ETMEYE KALKMA

Miçotakis'in haddi aşan manevralarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da köprüleri attı.  Erdoğan “Yunanistan’la anlaşmamız vardı, dün Dışişleri Bakanı’ma da söyledim. Yüksek Düzeylik Stratejik Konsey Anlaşmamızı bozduk Yunanistan’la” dedi.

Sonra da, bunun gerekçelerine dair sözler sarf etti:

“İkide bir uçaklarınla kalk bize gösteri yap. Sonra başla ağlayıp sızlamaya. Türkiye ile dans etmeye kalkma. Yorulur yolda kalırsın… ABD’de Rum lobisi imiş, Kongre’de aleyhimize sözler edecek. Biz artık bunlardan bıktık. Dürüst olacaksan karşımızda koltuğun hazır, olmazsan kusura bakma.”

KAYNAK: HABER7, AKŞAM
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 151
 • Vatandaşa sor 1 yıl önce Şikayet Et
  Keçileri kaçırmış miço
  Cevapla
 • Kemal Akalp 2 yıl önce Şikayet Et
  Kaşınan kaşırlar
  Cevapla
 • UFUK 2 yıl önce Şikayet Et
  Adaların çoğunu gezdim,sefil ve zavallı durumdalar ,sadece lokanta işletip üç beş turist gelir diye bekliyorlar. Öğlen oldu mu hepsi uykuya yatıyor,saat 21.00 hepsi taverneda oynamada dünya yansa dertleri değil.Bunlar mı Anadolu çocuğu ile savasacak!Sabah erkenden uyanırAnadolu yiğidi yemek varsa yer yoksa şükreder,annesi mutlaka nasihat eder vatan önce der,babası şehit olsa bile ağlamaz ,vatan sağolsun der,onun için geçin bu safsataları.İlk savaş gemisi sakız açıklarında göründüğünde sizi çok seven dostlarınız ilkönce kaçacak.
  Cevapla
 • BÜNYAMİN 2 yıl önce Şikayet Et
  bunlar akıllanmayacak belliki.bizi savaşa sürüklemeye zayıflatmaya abd nin ve ab nin işgal etmesine varacak tahriklerle yeni bir strateji izliyorlar.ama Türkiye oyuna tahrike gelecek bir ülke asla değil.güvendiğiniz dağlarla birlikte pamuk gibi atarız haberiniz olsun.
  Cevapla
 • LİDER 21 2 yıl önce Şikayet Et
  ekRUM ,Azılı Türk katliam cısı MAKARİOS un Heykelini Beylikdüzüne, Artık mahcup olmuşlardır iftirasına sarılarak dikmişti.. Yunan ın AZILI bir düşman olduğu ortada, ekRUM ve SOYER UĞURSUZ uda bunların Soydaşlarıdır.ikisinide ALLAH KAHRETSİN...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kuzey Kore'den Güney Kore sınırına duvar
ABD ve İran'ın adımları sabırları taşırdı! TSK'ya vur emri