Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos: Türkiye ağır bedel öder

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Türkiye'nin Yunanistan'a karşı girişeceği herhangi bir askeri çatışmada "ağır bedel" ödeyeceğini söyledi.

Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos: Türkiye ağır bedel öder
Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos: Türkiye ağır bedel öder
GİRİŞ 04.06.2022 09:45 GÜNCELLEME 06.06.2022 06:08
Bu Habere 704 Yorum Yapılmış

Diyalog zeminin oluşmasından sonra Yunan tarafının hamleleriyle Türkiye-Yunanistan hattında gerilim yeniden arttı. Miçotakis'in ABD Kongresi'nde Türkiye'yi hedef alması ve F-16 tedarikinin engellenmesi için lobi çalışması yürütmesi; Ankara'yı kızdırdı. Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı için "Artık benim için Miçotakis diye biri yok" derken, Miçotakis ise; "İletişimi kesen taraf biz olmayacağız" cevabını verdi.

Miçotakis, ABD Kongresi'nde Türkiye'yi hedef aldı: Asla kabul etmeyeceğizMiçotakis, ABD Kongresi'nde Türkiye'yi hedef aldı: Asla kabul etmeyeceğiz

Başkan Erdoğan'dan F-16 resti! Miçotakis artık benim için bittiBaşkan Erdoğan'dan F-16 resti! Miçotakis artık benim için bitti

Miçotakis'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıtMiçotakis'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt

Yunan basını: Bu yaz çok sıcak geçecekYunan basını: Bu yaz çok sıcak geçecek

ERDOĞAN: ANLAŞMAMIZI BOZDUK

Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde gerilim yaşanırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, "Yunanistan yola gelmeyecek. Artık bu ülke ile ikili görüşme yapmayacağız. Yüksek düzeyli stratejik anlaşmamızı bozduk" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yunanistan ile anlaşmamızı bozduk!Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yunanistan ile anlaşmamızı bozduk!

Erdoğan'ın 'anlaşmamızı bozduk' açıklamasına Yunanistan'dan yanıtErdoğan'ın 'anlaşmamızı bozduk' açıklamasına Yunanistan'dan yanıt

MİÇOTAKİS VE YUNAN DIŞİŞLERİ'NDEN PROVOKASYON

Öte yandan Yunan Başbakan Miçotakis; gerilim arttığı bir dönemde, Bodrum'un karşısındaki Astypalea, Pserimos ve Kos adalarını ziyaret etti.

Miçotakis 'Keçi'ye sarıldı! Erdoğan'ın resti sonrası mesaj vermeye kalktıMiçotakis 'Keçi'ye sarıldı! Erdoğan'ın resti sonrası mesaj vermeye kalktı

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Türkiye Dairesi ile Yunan Deniz Kuvvetleri Hidrografi Dairesi tarafından hazırlanan ve "Türkiye'nin Ege ve Doğu Akdeniz'de 50 yıldaki taleplerini" gösterdiği öne sürülen 16 harita ise, Yunanistan'ın yurtdışındaki büyükelçilik ile temsilciliklerine gönderdi.

Türkiye'ye karşı yeni bir algı kampanyası başlatan Atina; bu haritaları kullanarak, "Türkiye bunları istiyor" propagandası yapacak.

YENİ AÇIKLAMA: TÜRKİYE AĞIR BEDEL ÖDER

Gerilimini arttığı bir dönemde Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos, Manifesto gazetesine konuştu. Bakan Panagiotopoulos, "Karşı tarafı (Türkiye) bir çatışmaya cesaret etmekten caydıran, bizim askeri kabiliyetlerimizdir, çünkü ödemek zorunda kalacakları ağır bedeli biliyorlar. Silahlı kuvvetlerimiz her zaman tetikte ve hazır" dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos

"EGEMENLİK HAKLARIMIZI KORUYACAĞIZ"

Erdoğan'ın artık Yunanistan'la ikili görüşmeler yapmayacağı yönündeki açıklamasına da değinen Panagiotopoulos şu ifadeleri kullandı: 

"İletişim kanallarını kesecek olan biz değiliz ancak iki ülke arasındaki diyalog, saldırgan söylem ve kışkırtıcı davranışlarla tutarlı değil. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın şunu anlaması gerekiyor. Egemenlik haklarının savunulmasında kolaya kaçınılmayacak."

AB'nin Yunanistan'a olan desteğinin önemini vurgulayan Panagiotopoulos, "Yunanistan'ın kendini güvende ve emniyette hissetmesi gereken bir zaman varsa, o da bu zamandır. Yunanistan endişelenmemelidir" dedi.

Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos

"F-16'LAR KONUSUNDA HER ŞEY TÜRKİYE'NİN TAVRINA BAĞLI"

Panagiotopoulos, Washington'un Türkiye'yi F-35 programından çıkardığını hatırlatarak, Türk F-16 savaş uçaklarının yenilenmesine yönelik bir programın ABD tarafından onaylanıp onaylanmayacağına dair şüphelerini dile getirdi ve her şeyin Türkiye'nin genel tavrına bağlı olduğunu söyledi.

'Erdoğan Türkiye'yi süper güç yapıyor, Türk SİHA'larını düşürün''Erdoğan Türkiye'yi süper güç yapıyor, Türk SİHA'larını düşürün'

KAYNAK: HABER7
Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 704
 • Kamil 1 yıl önce Şikayet Et
  Onlar Batıya olan borçlarını ödemeye devam etsinler . Mavi Vatan Ege Türkiye'nindir . Sıkıysa orada petrol ve doğalgaz sondajı yapsınlar da görelim .
  Cevapla
 • ORHAN 1 yıl önce Şikayet Et
  bak sen avrupanın beslemesi şımarık yunana ! bugün ne yedin sen ? yürek mi yedin ?!
  Cevapla
 • Hikmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Silahlı kuvvetlerimizi meşgul etmeye gerek yok avcılar kulübü üyelerini gönderin yeter.
  Cevapla
 • Emin çiftçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Bedeli ödeyecek olan Yunan dur. İstersen bir dene.
  Cevapla
 • Oruç 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar büyük Türkiye korkusundan, artık gece gündüz uyuyamıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Borussia Dortmund, Nuri Şahin'i açıkladı!
Deniz Akkaya'nın kızı devlet korumasına alınmıştı! Velayet davası sonuçlandı