Hakim ve savcılar için önemli karar!

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan HSK kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hakim ve savcılar için önemli karar!
Hakim ve savcılar için önemli karar!
GİRİŞ 16.05.2019 06:26 GÜNCELLEME 16.05.2019 06:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli  yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin  isim listelerinden oluşan  Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi  Gazete'de yer aldı. 

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 30 Nisan 2019 tarihi  itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı hakim,  cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarından oluşan  listelere yer verildi.

Nisan 2019 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek  olanlar listeye dahil edilmedi.

Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu  listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ya  yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK'nın bir başka kararında, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar  Kanunu'nun 21'inci maddesine göre 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta  2019 Nisan dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve  savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de  yayımlandı.

Söz konusu kararda da sürelerini doldurdukları halde listede adlarını  bulamayanlar, ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK'ya yazılı müracaatta  bulunarak durumlarının yeniden incelenmesini talep edebilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
    Şu halde İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah´ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir. MAİDE44
    Cevapla
  • erol 1 yıl önce Şikayet Et
    emir kulları icin demek istediniz herhalde
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İkinci el araç satışında yeni düzenleme!
Yunan-Rum ikilisi AB'den beklediğini bulamadı