Çavuşoğlu'ndan AP Başkanı'na: İkiyüzlü, yüzüme karşı söyleyemedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün görüşme gerçekleştirdiği AP Başkanı Sassoli'nin görüşme detayları hakkında sosyal medya üzerinden çarpıtarak yaptığı açıklamalara, " AB’nin samimiyetsiz ve ikiyüzlü tutumunun yeni bir örneğidir." sözleriyle tepki gösterdi.

Çavuşoğlu'ndan AP Başkanı'na: İkiyüzlü, yüzüme karşı söyleyemedi
Çavuşoğlu'ndan AP Başkanı'na: İkiyüzlü, yüzüme karşı söyleyemedi
GİRİŞ 20.11.2019 18:32 GÜNCELLEME 21.11.2019 11:33
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Mevlüt Çavuşoğlu, söz konusu görüşmeyi sosyal medyadan gün içerisinden duyurmuştu. Bunun hemen akabinde AP Başkanı'nın samimiyetsiz açıklamasının ardından ipler bir anda gerildi.

 

 

Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli'nin, ikilinin Brüksel'deki görüşmesinin ardından yaptığı açıklamaya, sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

"YÜZÜME KARŞI DİLE GETİREMEDİKLERİNİ..."

 

 

Bakan Çavuşoğlu, paylaşımında, "Avrupa Parlamentosu Başkanı’nın yüzüme karşı dile getiremediği hususları gerçekmiş gibi paylaşması AB’nin samimiyetsiz ve ikiyüzlü tutumunun yeni bir örneğidir. Avrupa halklarını temsil eden birinin AB kurumunda yapılan görüşmenin içeriğini çarpıtarak vermesinden hicap duyuyorum." ifadelerini kullandı.

SASSOLİ NE DEDİ?

Sassoli, yayımladığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ve Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine ilişkin eleştiriler sıralayarak, bunları Çavuşoğlu'na aktardığını iddia etmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 45
 • vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun Bakanım, koltuğunuzun hakkını veriyorsunuz.
  Cevapla
 • Cankan. 7 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım bunlar kendilerine karşı dürüst değildirler size karşı dürüst olsunlar bunlar doğuştan kanı bozuk insanlar.
  Cevapla
 • veli 7 ay önce Şikayet Et
  batının iki yüzlülüğünü biz biliyoruz da bilmeyen ve görmek istemeyen batı hayranları var.. her fırsatta ülkesini batıya şikayet eden..
  Cevapla
 • Manisalı 7 ay önce Şikayet Et
  Cesaretleri yokki sayın bakanım ancak arkanızdan konuşurlar.iki yüzlülüğün dik alası bu.bunlara hiç bir zaman inanmayacaksın.
  Cevapla
 • Yavuz Oğuz 7 ay önce Şikayet Et
  Bu ikiyüzlülere karşı hemen 2 faaliyet gerçekleştirmeliyiz. Birincisi, göçmenleri Avrupa'ya yollayalım, ikincisi Suriyenin kuzeyinde tek başımıza operasyonla güvenli bölge yapalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hafıza 15 Temmuz Müzesi, bir yılda 500 bin kişiyi ağırladı
 Wayfair skandalında dikkat çeken detaylar!