Barış Pınarı Harekatı'ndan izin alıp, 14 Şubat'ta nikah kıydı

Suriye'nin Barış Pınarı Harekatı bölgesinde görev yapan Ulaştırma Uzman Çavuş Taşkın Boyalı, izin alarak geldiği Kahramanmaraş'ta 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Yasemin Mustafa ile nikah masasına oturdu. Çiftin nikahını Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek kıydı.

Barış Pınarı Harekatı'ndan izin alıp, 14 Şubat'ta nikah kıydı
Barış Pınarı Harekatı'ndan izin alıp, 14 Şubat'ta nikah kıydı
GİRİŞ 14.02.2020 11:59 GÜNCELLEME 14.02.2020 11:59
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Onikişubat Belediyesi, her 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gelenek halin getirdiği toplu nikah töreninde bu yıl 17 çifti evlendirdi. Atatürk Parkı'ndaki nikah salonunda gerçekleşen törene çiftlerin yanı sıra aileleri ve yakınları katıldı.

Nikahları kıymadan önce bir konuşma yapan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye'de boşanma oranlarının arttığına dikkat çekti. Mahçiçek, "Ülkemizdeki boşanma oranlarının yükselmesini engellememiz lazım. Öyleyse, evlenecek olan gençlerimizi evlendikleri zaman bu işin önemini, kutsiyetini kavramaları lazım. Yani bu iş sadece nikah merasimiyle değil. O aile ortamının özelliğini, kutsiyetini, iki ailenin bir araya gelerek o güzelliği yalamasını karşılıklı olarak benimsememiz ve onu yaşamamız lazım. İnşallah hem bugün kıyacağımız nikahların hem de bundan böyle evlenecek bütün gençlerimizin aileleriyle beraber güzel günler içerisinde, mutluluklar içerisinde çocuklarıyla beraber güzel bir hayat sürmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim" diye konuştu.

Mahçiçek, daha sonra 17 çiftin nikahlarını kıydı. 'Hayat müşterektir' diyen Hanefi Mahçiçek, gelin ve damattan evlilik cüzdanını birlikte tutmalarını istedi. Mahçiçek ayrıca geç çiftlere hediye ile evlilikle ilgili kitaplar verdi.

BOYALI: 14 ŞUBAT TESADÜF OLDU

Hanefi Mahçiçek'in nikahını kıydığı genç çiftlerden biri ise Uzman Çavuş Taşkın Boyalı ile Yasemin Mustafa çifti oldu. Nikaha üniforması ile katılan ve 14 Ekim'den bu yana Suriye'de Barış Pınarı harekatı bölgesinde görev yaptığını belirten Boyalı, "Düğünüm için izin aldım. 14 Şubat ise tesadüf oldu. Geldim, 'Nikah cuma günü' dediler, ben de 'Tamam' dedim. Baktık 14 Şubat'a geliyor, sürpriz gibi bir şey oldu. Biz normalde sakin bir şey bekliyorduk" dedi.

1 GÜNDE 2 HEDİYE

Yasemin Mustafa da 14 Şubat'ın tamamen tesadüf olduğunu ancak buna çok sevindiğini belirterek, "Tesadüf ama iyi oldu. Daha iyi oldu hem 14 Şubat hediyemi alacağım, hem evlilik yıl dönümümüz olacak. İkisi bir arada, mecbur yapacak. Tek hediye olmaz, iki hediye. Hem 14 Şubat hediyesi, hem de evlilik yıl dönümümüzün hediyesi olacak" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Bilal hoca 7 ay önce Şikayet Et
  Rabbim evliliğinizi bereketli kılsın. Soyunuzdan ibrahimi Muhammed'i ahlaklı evlatlar nasip etsin
  Cevapla
 • FM.. 7 ay önce Şikayet Et
  Allah mesut etsin birliklerini düzenlerini bozmasın hayırlı bir iş...ama bugüne özel bi tarih alınmamıştır inşallah....
  Cevapla
 • Erdall 7 ay önce Şikayet Et
  Allah Mesut etsin Kardeşim. İKİ CİHANDA MUTLU OLUN İNŞAALLAH.
  Cevapla
 • yorumcu 7 ay önce Şikayet Et
  14 Şubat Sevgililer Günü Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda Aziz Valentin Günü olarak bilinir.Aziz Valentine, gizli nikahlar düzenleyerek gençleri evlendirmeye devam etmiştir. İhanetin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine M.S. 270 yılında 14 Şubat’ta idam edilmiştir. SİZİNDE AZİZ VALENTİN BAYRAMINIZI HERKES KUTLAR ARTIK
  Cevapla
 • Ramazan 7 ay önce Şikayet Et
  Özel olarak ayarlamamışlar denk gelmiş.
  Cevapla
 • musa 7 ay önce Şikayet Et
  öncelikle allah hayırlı ve mubarek eylesin. asker kardeşimiz evlilik yıldıdönümünü ve 14 şubat masrafını tek masrafa indirmiş :))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan ve BAE'den Türkiye karşıtı hamle! Rezilliğin görüntüleri yayınlandı
Doğu Akdeniz'de dikkat çeken gelişme! 6 ülke birleşip anlaşma imzaladı