Türkiye'nin en büyük bayrağı, Samsun'da dalgalanıyor

Samsun'un Kavak ilçesinde, 116 metrelik direkte, Türkiye'nin dalgalanan en büyük Türk Bayrağı, ilgi görüyor. 2 bin metre karelik alana sahip, 450 kilogram ağırlığındaki paraşüt kumaşından hazırlanan bayrak, 2 ayda bir değiştiriliyor.

Türkiye'nin en büyük bayrağı, Samsun'da dalgalanıyor
Türkiye'nin en büyük bayrağı, Samsun'da dalgalanıyor
GİRİŞ 16.03.2020 09:15 GÜNCELLEME 16.03.2020 09:15
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kavak ilçesindeki, Türkiye’nin dalgalanan en büyük bayrağı olarak gösterilen 2 bin metrekarelik dev Türk bayrağı, 9 yıl önce yaptırıldı. Türk Bayrağı'nın yer aldığı 116 metre yüksekliğindeki direk ise 92 ton ağırlığa sahip. Temeline 400 ton beton dökülen 730 metre rakımdaki Türk Bayrağı'nın ağırlığı ise 450 kilo. Paraşüt kumaşı kullanılarak üretilen bayrak, 2 ayda bir değiştiriliyor. Samsun-Ankara Karayolu üzerinde bulunan bayrağı görenler ise araçlarını durdurup fotoğraf çekip, selfie yapıyor. Türk Bayrağı'nın alt kısmında ise ay yıldız şeklinde bir de mescit bulunuyor.'DÜNYADA İKİNCİ SIRADA'

Bayrağın yer aldığı akaryakıt istasyonu yöneticisi Yusuf Kesler, Türkiye'nin en büyük dalgalanan bayrağını görenlerin büyük gurur yaşadığını belirterek, "2 bin metrekarelik alana sahip bayrağımız, Türkiye'de dalgalanan en büyük Türk bayrağı. Dünyada ise dalgalanan en büyük ikinci bayrak. Bu bizim için büyük bir gurur. Samsun-Anakara karayolu üzerinde seyahat eden araçların sürücüleri bayrağı gördüklerinde durup mutlaka fotoğraf çektiriyorlar. Ayrıca bayrağı görebilmek ve fotoğraf çektirmek için buraya gelenler oluyor. Bu da bizi onurlandırıyor" dedi.
 

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Safa 3 ay önce Şikayet Et
  Çok iyi muazzam, lakin bu bayrak eskiyince kim değiştirecek? Bence bu kadar büyük bayrak yapılmamalı. On sene evvel İzmir kadifekaleye devasa bayrak dikti zannederim izmir ticaret odası eskiyince kimse yanaşmadı ve daha makul bir payrak asıldı. Bayrağı büyük dikmekle vatan daha fazla sevilmiyor. Keşke öyle olsa
  Cevapla
 • yunus 3 ay önce Şikayet Et
  Elhamdülillah Kavaklıyız.
  Cevapla
 • şevket 3 ay önce Şikayet Et
  Sürekli gördüğüm ve gurur duyduğum bayrak teşekkürler
  Cevapla
 • muhittin 3 ay önce Şikayet Et
  Yapmış olduğu bu gurur verici davranıştan dolayı, her zaman akaryakıtı buradan alırım.
  Cevapla
 • istanbullu3461 3 ay önce Şikayet Et
  trabzona giderken orada durup selam vermeden geçmem onu öyle görünce başka oluyorum .Allah tan niyazım şudur ki onu oran indirmesin indirmeye çalışanların karşısına beni çıkarsın inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Arap dünyası Ayasofya'yı konuşuyor! Dikkat çeken yorumlar
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum