Sultangazi'de maske operasyonu: 800 bin maske ele geçirildi

İstanbul'da bir tekstil atölyesine yapılan operasyonda izinsiz ve belgesiz üretilen ve piyasa değeri yaklaşık 700 bin TL olan 800 bin adet maske ele geçirildi. Maskelerin üretildiği ve depolandığı iş yeri mühürlenirken, iş yeri sahibi de gözaltına alındı.

Sultangazi'de maske operasyonu: 800 bin maske ele geçirildi
Sultangazi'de maske operasyonu: 800 bin maske ele geçirildi
GİRİŞ 20.05.2020 12:58 GÜNCELLEME 20.05.2020 12:58

Koronavirüsle mücadele konusunda taviz vermeden adımlarını atan Türkiye'de, fırsatçılığa da göz açtırılmıyor. İstanbul Sultangazi'de bulunan bir tekstil atölyesinde, piyasaya sürülmek üzere izinsiz koruyucu maske üretimi yapıldığı ihbarı üzerine jandarma ekipleri harekete geçti.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları çalışmaların ardından belirledikleri adrese operasyon düzenledi.

800 BİN MASKE

Yapılan operasyonda tekstil atölyesinin içinde depolanmış ve üretim izni ile belgesi bulunmayan, piyasa değeri yaklaşık 700 bin TL olan 800 bin adet maske ele geçirildi. Üretimin yapıldığı ve ürünlerin depolandığı tekstil atölyesi de mühürlenirken, iş yeri sahibi M. C. gözaltına alındı. Jandarma ekipleri tarafından iş yeri sahibi M. C. hakkında adli ve idari işlemlere başlanılırken, ele geçirilen 800 bin adet maske ise İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda kamu yararına kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

 

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
BASKIN
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Azerbaycan yeni görüntüler yayınladı! Yerle bir edildi
Fiyatlar yüzde 110 arttı! Herkes ne yapacağını şaşırdı