FETÖ kanallarına CHP desteği

CHP kontenjanından seçilerek RTÜK üyeliği yapan Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un görevi boyunca FETÖ kanallarını kolladığı ortaya çıktı.

FETÖ kanallarına CHP desteği
FETÖ kanallarına CHP desteği
GİRİŞ 24.06.2020 12:23 GÜNCELLEME 24.06.2020 12:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Geçmişe dönük RTÜK kararlarına bakıldığında FETÖ kanallarını koruyan karşı oylar dikkat çekiyor. FETÖ yayın organlarına ilişkin Üst Kurul gündemine getirilen raporlara bazı üyelerin karşı çıktığı kararlarda net olarak görülüyor.

 

BUGÜNÜN CHP VEKİLİ ÖZTUNÇ FETÖ KANALLARININ HAMİSİ KESİLMİŞ

Kararlar, CHP kontenjanından seçilerek yaklaşık iki buçuk yıl Üst Kurul’da bulunan Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un FETÖ kanallarının adeta koruyucusu olarak görev yaptığını ortaya koydu.

 

RTÜK kararları incelendiğinde Öztunç’un kurul toplantılarındaki tavrı ve karşı oyları belirgin olarak fark ediliyor.

Üst Kurul gündemine 17 Haziran 2015 tarihinde gelen kapatılan ‘Samanyolu Haber’in yalan ve iftira niteliğindeki düzmece belge ve görüntülerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan yayınlarıyla ilgili izleme raporuna Öztunç, ceza verilmemesi için karşı oy kullanıyor.

Yine, 10 Nisan 2014 tarihinde gündeme alınan STV Ana Haber’in sahte ses kayıtlarını yayınlamasına ilişkin 6 farklı rapor, Öztunç tarafından yasa ihlali görülmeyerek reddediliyor.

25 Haziran 2014 tarihinde yapılan RTÜK toplantısındaysa Öztunç koruyucu kanatlarını Kanaltürk televizyonu için kullanıyor.  Öztunç, Kanaltürk’ün 6112 sayılı yasada yer alan "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz.” hükmünü ihlal ettiği raporunu kabul etmeyerek yine karşı oy veriyor.

Kadına karşı şiddet görüntüleri ve tecavüz sahnelerini içeren rapor Ali Öztunç’u rahatsız etmiyor.

Aynı tarihli toplantıda Bugün TV’nin yayınlarında gizli reklam kullandığına ilişkin raporu da görmezden gelen Öztunç, yapılan açık yasa ihlallerine rağmen FETÖ kanallarına adeta kendisini siper ediyor. 

FETÖ KANALLARINDA BOY GÖSTERİYOR, DESTEKLEYİCİ TWEETLER ATIYOR

Eski RTÜK Üyesi Ali Öztunç’un FETÖ kanallarına süreç boyunca elinden gelen her türlü desteği verdiği attığı tweetler ve katıldığı yayınlardan da açıkça görülebiliyor. Öztunç, FETÖ yayın organlarına canlı yayın konuğu olarak çıkarak iktidarı eleştirmek adına FETÖ savunuculuğu yapıyor.  

İşte, Öztunç’un sosyal medya hesaplarından yaptığı destekleyici paylaşımlar.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • mardini 3 ay önce Şikayet Et
    günümüz CHp nin PKK terö örgütü VETö terör örgütü PKKYPG terö örgütü ni allne n destekliyor. dış politikada safları iranla savaşta iran safında PKK ile savaşta pkkypg safında eset ile eset safında libyyada hafter safında mıısır ile de sisi safında yunan ile olaylarda yunan safında ki henüz izmir belediyeci tunç soyer ayrı para bayrak istiyor. tavsiyem Hazırolan yunan bayrağını bıtynuna dolasa daha makbula geçer ve daha yakışık olur. en azından salını gösterir.. ey millet chp n eyapıyor görün
    Cevapla
  • nail 3 ay önce Şikayet Et
    hem atatürkçüyüz deyip hem pkk ile işbirliği yapan iki yüzlü ler mevlam şerrinizden korusun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
6-7 Ekim olaylarında yaşananlar! Ülkeyi kaosa sürüklemek istediler!
Ermenistan PKK ilişkilisi: Karabağ'da yerleştirilen teröristler