Sadakataşı'ndan İdlib'e acil yardım

Sadakataşı Derneği, İdlib’de inşa ettiği briket evlerde yaşayan ailelere ulaştırmak üzere bir tır dolusu insani yardım malzemesini dernek merkezinden Suriye’ye gönderdi.

Sadakataşı'ndan İdlib'e acil yardım
Sadakataşı'ndan İdlib'e acil yardım
GİRİŞ 06.07.2020 15:53 GÜNCELLEME 06.07.2020 15:53

Suriye’de dernek tarafından yaptırılan briket evlerde yaşayan ailelere ulaştırmak üzere, 17 bin metre kumaş, 10 çift masa ve bank, 5 adet çöp konteynırı, 500 oyuncak, 750 çift ayakkabı ve 50 halıdan oluşan yardım tırı Sadakataşı genel merkezinden bölgeye gönderildi.

Sadakataşı, Türkiye sınırına yakın bölgelere göç eden mülteciler için toplam değeri 600 bin TL olan tırla bölge halkının ihtiyaçlarını karşılayacak. Salı günü gümrükten geçecek olan tırda bulunan yardım malzemeleri çarşamba günü dernek personellerinin nezaretinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

2 ADET OYUN PARKI

Üsküdar ve Sultanbeyli belediyelerinin destekleriyle temin edilen 2 oyun parkının kurulumu ise Atme bölgesinde yapılacak. Parklarla birlikte briket evlerde yaşayan çocuklar sosyal alana sahip olacak.

BÖLGEYE YARDIMLAR SÜRECEK

Sadakataşı Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal bölgeye gönderilen insani yardım malzemeleri ile ilgili yaptığı açıklamada; 9 ayrı bölgede yaptığımız 1530 briket eve yerleştirdiğimiz ailelerin ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyoruz. Bugün de genel merkezimizden ayakkabı, giyim ve sosyal alanlarda kullanılacak eşyaları bölgeye gönderdik. Önümüzdeki günlerde bölge için gerekli olan yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceğiz’’ İfadelerini kullandı. Özdal sözlerini bağışçılara teşekkür ederek bitirdi.

Sadakataşı Derneği’nin sürdürdüğü İdlib yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilir. Ayrıca tüm operatörlerden İDLİB yazarak 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilir. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefon ile dernek yetkililerine ulaşılabilirsiniz.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin yeni gücü Alpagu vitrine çıkıyor! Yurt dışından isteyen çok olacak
Bakan Karaismailoğu açıkladı: En başarılı proje... Devlet kuruş harcamadı şimdi para basıyor