Aşiretler PKK'yı dağıttı! Arkalarına bakmadan kaçtılar

Deyrizor’da aşiretlerin isyan bayrağı açtığı PKK/YPG çareyi bölgeden kaçmakta buldu. PKK’nın El Akidat aşiretinin 2 liderini öldürmesinden sonra başlayan çatışma ortamında önce terör örgütünün istihbarat ajanları Halid El Alaş (Ebu Hamam) ve El Kabir yüzleri maskeli motosikletli kişiler tarafından vuruldu.

Aşiretler PKK'yı dağıttı! Arkalarına bakmadan kaçtılar
Aşiretler PKK'yı dağıttı! Arkalarına bakmadan kaçtılar
GİRİŞ 06.09.2020 07:37 GÜNCELLEME 06.09.2020 07:37
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

ABD’nin terör örgütü PKK’yı meşru güç gibi göstermek için kurduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG/SDF), Deyrizor’daki aşiretlerin isyanı ve PKK’lı teröristlere ardı ardına düzenlenen suikastlar sonrası bölgeden kaçmaya başladı. Terör örgütünün aşiret üyelerine suikastlar düzenlemesinin ardından örgüt içindeki aşiret üyeleri kitleler halinde örgüte isyan bayrağı çekmiş ve aşiretlerine geri dönmüştü. Deyrizor’daki aşiretlerin PKK’ya karşı ayaklanmasının ardından terör örgütünün bölgedeki sözde üst düzey yöneticileri de suikastlarla öldürüldü. PKK’nın sözde istihbarat ajanları olan Halid El Alaş (Ebu Hamam) ve El Kabir yüzleri maskeli motosikletli kişiler tarafından vuruldu.

EL-ŞUHAYL’DEN KAÇTILAR

Geçtiğimiz cuma günü yeni bir suikat daha yaşandı. PKK’nın Deyrizor’daki önemli isimlerinden olduğu öğrenilen Jarrah Al-Dairi, Deyrizor’un doğu kırsalındaki El-Jerzy kasabasından geçerken, aracını durduran iki kişi tarafından öldürüldü. Deyrizor’daki PKK’lılara yönelik artan suikastların ardından terör örgütü çareyi bölgeden kaçmakta buldu. ABD destekli terör örgütü SDG/SDF, liderleri ve üyelerinden bazılarını öldürdüğü Al-Akidet aşireti mensuplarının yaşadığı El-Şuhayl bölgesinden çekildi. Terör örgütü, El-Şuhayl’deki karargahlarını, kontrol ve konuşlanma noktalarını kaldırıp adeta kaçarcasına bölgeyi terketti. Terör örgütü kamyonetlerle bölgeden çekilirken, bölge halkı ise sevinç çığlıkları atarak kutlama yaptı.

AŞİRETLER PKK’YI DAĞITTI

Özellikle Rakka ve Deyrizor’da kendilerine destek vermeyen ailelerin çocuklarını kaçırıp fidye isteyen, alamayınca da kaçırdıkları çocukları vahşice infaz eden terör örgütü, sonrasında aşiretleri hedefine koymuştu. Deyrizor’da terör örgütünün düzenlediği toplantıya katılmayan Al-Akidet aşiretinin 2 liderinin öldürülmesi sonrasında bölgedeki aşiretler PKK’ya karşı ayaklanmış ve örgütü basan aşireti üyeleri PKK’lılarla çatışmıştı. Olayın ardından Deyrizor’daki aşiret direnişi Suriye geneline yayılmış ve birçok aşiret, ABD destekli terör örgütüne isyan bayrağı açmıştı. PKK saldırılarının karşılıksız kalmayacağını ilan eden Suriyeli aşiretler ve STK temsilcilerinin mücadelesi sonrası, terör örgütü aşiretlerin olduğu bölgeleri boşaltmaya başladı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YORUMLAR 22
 • Cemaleddin 3 yıl önce Şikayet Et
  Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş gibi, Deyrizor da Namlı olacak. Maaşallah barekAllah.
  Cevapla
 • dba 3 yıl önce Şikayet Et
  Allahu ekber Allahu ekber Allahu ekber
  Cevapla
 • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
  Siz kendi toprağınız için savaşmazsanız kim savaşacak. Evlatlarınız ve torunlarınız için gerekirse Siz Şehid olacaksınız.. Pkk ypg ve kafirin hepsi sizin APAÇIK DÜŞMANINIZDIR..
  Cevapla
 • Turkish 3 yıl önce Şikayet Et
  Şu chp ve hdp 'ye dilekçe hazırlama imkanı sağlansın. Belki onlarda avrupalı aileler gibi çocuklarını pkk yardımına yollamak isterler, sıkıyorsa tâbi. Hem onlarada özel ağırlama yaparlar, şöyle son model arabalar ve en pahalı oteller gibi, özel doktorları ve öğretmenleri unutmayalım bu arada, yoksa rahatsız olurlar sözde özgürlük savaşçı kinder 'leri.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  İsteyince pkk ya baş kaldırıp defedebiliyorlar. O zaman neden onlarla berabersiniz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şampiyon hoca Arda Güler'e talip oldu! Real Madrid de sıcak bakıyor
Sancaktepe'deki jakuzi yalanı böyle patladı! Fondaş medyayla şov girişimi fos çıktı