Vatandaşlar HES kodu kuyruğuna isyan etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), vatandaşlardan 15 Ocak tarihine kadar ulaşım kartlarını Hayat Eve Sığar (HES) kodları ile eşleştirmelerini istedi. Yapılan uyarının ardından İBB iletişim merkezleri önünde oluşan kuyruklar vatandaşı isyan ettirdi.

GİRİŞ 13.01.2021 14:45 GÜNCELLEME 13.01.2021 15:31
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir İl Hıfsızssıhha Kurulu korona virüs salgına yönelik alınan bir tedbiri daha hayata geçiriyor. Alınan yeni karara göre, İstanbul'da 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar 15 Ocak itibari ile toplu taşıma kullanamayacak. İBB, vatandaşlardan HES kodları ile ulaşım kartlarını da eşleştirmesini istedi. 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş ulaşım kartları geçersiz sayılacak. Korona virüs riski taşıyan yolcular, kent içinde toplu taşımadan yararlanamayacak.

Uygulamanın faaliyete girmesine 2 gün kala İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan İBB iletişim merkezleri önünde metrelerce kuyruk oluştu. Öte yandan sırada bekleyen vatandaşların korona virüs önlemleri kapsamında getirilen sosyal mesafe kuralına da uymadığı görüldü.Yenibosna'da saatlerde kuyrukta beklediğini söyleyen Mehmet Aydın isimli vatandaş, "Sabah gelenler hala bekliyormuş. Bu vaziyette daha fazla görevli koymaları lazım. Vatandaşların akşama kadar soğukta burada durması uygun değil" ifadelerini kullandı.
Kuyrukta sosyal mesafenin de hiçe sayıldığını belirten Hüseyin Erdem ise, "Uzun süredir sıradayız. Burada yaşlı hakkı da gözetmiyorlar. İşler ağır gidiyor. Buna bir düzen getirmeleri lazım. Sosyal mesafeyi de kimse koruyamıyor, sıralar karışmış durumda" şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR 16
 • 25663445 1 yıl önce Şikayet Et
  İnternet kullanın o vakit, sosyal medyada geçirdiğiniz vakti faydalı şeyler öğrenmek için geçirin bir zahmet
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah bunların yönetiminden esirgesin.Nezaman yönetici olsalar milleti kuyruklarda görürsünüz.Vatandaşım kimi seçiceğini öğren artık.
  Cevapla
 • adnan 1 yıl önce Şikayet Et
  chp nin yönettiği yerde kuyruk bitmez kocaeli ilinde internetten yapıyorsun bu kadar kolay chp zihniyet çağın gerisinden geldiği için bu görüntüler ile karşılaşıyoruz
  Cevapla
 • 67li 1 yıl önce Şikayet Et
  sıra beklemeye ne gerek var internetten her vatandaş yapabilir yada yaptırabilir
  Cevapla
 • kürt kızı 1 yıl önce Şikayet Et
  ekrem pinokyo harikasın doymayan açlara hak ettiklerini veriyorsun. aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz demiş kim demişse güzel demiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
6 milyondan fazla kişiye müjdeli haber!
Manşetler Babacan'ın 6 sıfır iddiasını yalanlıyor: Ne kendisi açıklamış ne de kabullenmiş