Tanzanya uyruklu öğrenciler Karabük Üniversitesi’nde

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat geçtiğimiz günlerde akademik iş birliği görüşmeleri kapsamında Zanzibar’ı ziyaret etmiş, Karabük Üniversitesi’ne kabul edilen öğrencilerle bir araya gelmişti. Vize işlemleri tamamlanan Tanzanyalı öğrenciler Karabük Üniversitesi’ne gelerek kayıt işlemlerini tamamladı.

Tanzanya uyruklu öğrenciler Karabük Üniversitesi’nde
Tanzanya uyruklu öğrenciler Karabük Üniversitesi’nde
GİRİŞ 28.02.2021 00:17 GÜNCELLEME 28.02.2021 00:29
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve eşi Fadimana Polat; Zanzibar'da bulunan ihtiyaç sahipleri için çalışmalar yürüten Kevser Kocadağ, eşi Tanzanya uyruklu Abdulrahman Kesı ve bebekleri Ayşe ile birlikte Karabük Üniversitesi'ne kabul edilen öğrenciler ve Türk Kızılay'ı Karabük Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zuhal Kahramanı kabul etti.

Kevser Kocadağ Karabük’ü çok beğendiklerini ifade ederek, “Buraya gelmeden önce Karabük'ün küçük bir yer olduğu bize söylendi. Ancak, buraya gelince Karabük'ün cennet gibi bir yer olduğunu gördük. Çok memnun kaldık. Özellikle kız öğrencilerimizi gönül rahatlığı ile burada bırakacağız. Karabük Üniversitesi görüyoruz ki büyük bir aile. Gençlerimiz bu ailenin içinde güvende olacaklar. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“TÜRK ÇAYINI MERAK EDİYORUM”

KBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Salha Salim Saleh, Karabük Üniversitesi'ni çok beğendiğini ifade ederek meşhur Türk çayını merak ettiğini ve mümkünse içmek istediğini belirtti.

“ÜLKEMİZE DÖNÜP KARDEŞLERİMİZE YARDIM EDECEĞİZ”

KBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencisi Maryam Haji Mwinyi “Karabük Üniversitesi'nin kendilerine sunduğu bu imkândan dolayı müteşekkir olduklarını belirterek, “Sunduğunuz bu imkanlarla kendimizi geliştirecek ve yetiştireceğiz. Ve sonrasında ülkemize dönüp kardeşlerimize yardım edeceğiz.” dedi.

“HATAMIZ OLURSA BİZİ BIRAKMAYIN”

Tanzanya uyruklu Abdulrahman Kesı ise, “Bizim tek bildiğimiz kendimiziz. Eğer bir hatamız olursa bizi bırakmayın, bizden sıkılmayın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bizim için yaptıklarınızı geri ödeyemeyiz ama Allah sizden memnun olacaktır.” diyerek duygularını dile getirdi.REKTÖR: ZANZİBARLILAR BİZİM KARDEŞİMİZ

Rektör Polat, Afrika ülkelerinin hepsini çok beğendiğini belirterek, “Özellikle Çad'da çok memnun kalmıştık. Çadlıları kardeşimiz gibi görüyoruz. Şimdi Zanzibarlılar da bizim kardeşimiz. Aynı şekilde ülkenizi ziyaretimizden çok memnun kaldık. Yeni kaydolan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Artık onlar bize emanet” şeklinde konuştu. Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış da ziyarette hazır bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • kerem 1 ay önce Şikayet Et
  Zeki çocuklar ülkemizde öğrenim görüyor. Alemi islama en büyük hizmettir. Sebep olanlardan Allah razı olsun.
  Cevapla
 • TR - SAKARYA 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun, Allâh razi olsun Karabük
  Cevapla
 • Garip 1 ay önce Şikayet Et
  İnsanlık namına, potansiyeli yüksek (müslüman) öğrencilere (yabancı uyruklu da olsa) eğitim-öğretim olanağı sağladığı için Devletimizden ve vesile olan Üniversitelerimizden Allah razı olsun.
  Cevapla
 • bozok 1 ay önce Şikayet Et
  Maşallah
  Cevapla
 • Yeniceli 1 ay önce Şikayet Et
  Üniversitenin yarısı yabancı görende uluslararası bir başarısı olan okula geldim zannedecek. Başka üniversiteler aşı ,yapay zeka,uzay v.b.işlerle uğraşıyor bunlar Tanzanya dan öğrenci getirmiş. türkiyede üniversiteler arasında kaçıncı siradasiniz akademik olarak
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  uluslararası başarısı var zaten, son resme bakarsanız görürsünüz
  Cevapla
 • Ofkiof 1 ay önce Şikayet Et
  Sana ne denirki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail Mescid-i Aksa'nın altını oyuyor: Tüneller işte böyle görüntülendi
'Tesla' faciasında yeni gelişme! Elon Musk'ın başı fena ağrıyacak