Tosuncuk: Çiftlik Bank'tan 1.5 milyar lira kazandım, Bitcoin ile 10'a katladım

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın ifadesinden yeni detaylar ortaya çıktı. Çiftlik Bank'tan 1 milyar 139 milyon değil, 1.5 milyar lira topladığını söyleyen Aydın, "Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı" dedi.

GİRİŞ 12.07.2021 09:07 GÜNCELLEME 12.07.2021 09:29
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Brezilya’da teslim olduktan sonra Türkiye’ye getirilen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın ifadesinde Çiftlik Bank mağdurlarından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) raporlarında belirtilen miktardan çok daha fazlasını topladığını anlattı.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, Aydın yatırım yaptığı Bitcoin’den kazandığı paranın da SPK raporlarında Çiftlik Bank’ın toplam kâr döngüsü olarak geçen 2 milyar 971 milyon liranın “kat kat” üstünde olduğunu söyledi.

Tosuncuk'un istekleri bitmedi! Avukatları poşet poşet taşıdıTosuncuk'un istekleri bitmedi! Avukatları poşet poşet taşıdı

Tosuncuk'un yolundan gidiyor! Almanya bu olayı konuşuyorTosuncuk'un yolundan gidiyor! Almanya bu olayı konuşuyor

Tosuncuk firardaki 3 yılını anlattı! Tosuncuk firardaki 3 yılını anlattı!

322 MİLYON NEREDE?

Aydın, “Tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık para açığı nereden kaynaklanıyor, bu paraya ne oldu?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda belirtilen yatırım yapan üyelerden toplanan para miktarı, bu paralardan üyelere geri dağıtılan para miktarı, şirket sermayelerinde kullanılan para miktarı güncel değildir. Bu nedenle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı hesaplamalar yanlıştır. Hatırladığım kadarıyla yatırım yapan Çiftlik Bank oyunu üyelerinden 1 milyar 500 milyon liraya yakın para toplandı ve 850 milyon yakın para üyelere oyun kazancı dağıtıldı. Ayrıca biz Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunu tamamlamadan bizim hakkımızda saadet zinciri ile dolandırıcılık yaptığımız yaftasını yaptığından saadet zinciri olmadığımı kanıtlamak için üyelik alımımızı durdurduk.

Hakkımda yakalama kararı çıkartılınca kalan iadeleri yapamadım. Ayrıca tespiti yapılan 322 milyon 642 bin liralık mahiyeti belli olmayan para iddiasıyla ilgili ben bu parayı diğer yurtdışı şirketlerinin kurulumunda Bitcoin cihazlarının alımı ve tesislerinin kurulumunda kullandım. Bu para güncel miktar değildir. Bu paradan daha fazlasını kullandım.”

BITCOIN KAZANCI

Mehmet Aydın’ın Bitcoin yatırımlarına dair ifadeleri ise hem neden teslim olduğuna hem de mevcut ekonomik gücüne dair önemli ipuçları veriyor...Bu ifadeler aynı zamanda “Parası bittiği için mi geldi?” sorusuna da cevap niteliğinde... Bu konudaki ifadeleri şöyle:

“Çiftlik Bank oyununun net bir kazanç vaadi bulunmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı raporunda belirtilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık rakama sistemin bugünden itibarıyla kapatılarak tüm üyelere kazançlarıyla birlikte anaparalarının bir yıl boyunca ödenmesi neticesinde ulaşılmaktadır. Sözleşmemizde sistem kapatıldıktan sonra kazançtan elde edilen gelirin ödenmeyeceğine, sadece anaparanın ödeneceğine dair bir husus bulunmaktadır. Ayrıca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin üretim tesislerini kayda almamıştır. Hatta o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içerisinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin üretim tesisine davet ettiğim halde gelmemişlerdir. Ayrıca yatırım yaptığım Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Ancak üyelere kesinlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım.”

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 54
 • Akil Adam 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence adam bir oyun kurmuş, bir şekilde sistem batmış, kaçmış, parayı katlamış vs. Bir tek Tosuncuk mu suçlu? Hep daha fazla kazanmak uğruna bu sisteme giren hep daha çok para kazanayım diyenlerin, hırstan gözü dönenlerin, gözü doymazların suçu hiç mi yok.
  Cevapla
 • dövizlazım 1 yıl önce Şikayet Et
  adam birilerine avantaları dağıtacak 2-3 seneye çıkar hani malum bi örnek vardı maldivler anladınız siz
  Cevapla
 • Güçlü Türkiye 1 yıl önce Şikayet Et
  madem para var mağdurlara dağıt
  Cevapla
 • Levrok 1 yıl önce Şikayet Et
  O para kimin eline düsürse vermez
  Cevapla
 • temel 1 yıl önce Şikayet Et
  laf cambazligi sadece madem paran var idi o zaman niye ødemedin de kactin daha fazla yatirim yapmis kimin parasi ile ordan almis oraya vermis kisaca bol saliyor hayali digital olan her seyi benim diyor madem var ise buyur øde o zaman sikayet az olur az ceza alirsin ødeyeme yok sallamaya geldimi iyi bu kadar paran var idi geldigi zaman ustunde kac lira cikti
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin kritik gücü: Elektronik harp ve sinyal istihbarat
Galatasaray'ın, Türkiye Kupası'nda rakibi belli oldu!