Bahçeli: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu’nun savunmasının Anadolu’da yapılamayacağını belirterek, “Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz“ dedi.

Bahçeli: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz
Bahçeli: Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz
GİRİŞ 29.08.2021 20:19 GÜNCELLEME 29.08.2021 20:22
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yapımı tamamlanan “Türk Tarih Müzesi ve Parkı Açılışı” törenine katıldı.

Bilge Hatun’dan Atatürk’e kadar kronolojik şekilde Türk tarihinde etkin rol oynamış komutanların ve Türk tarihine yön vermiş önemli savaşların heykelleri bulunan parkta Aşık Veysel ve Barış Manço gibi sanatçıların heykellerine de yer verildi. 200’e yakın heykelin bulunduğu müzenin konferans salonunda konuşan MHP lideri Bahçeli, “Bizim Afganistan ile ilgili düşüncelerimizi eleştirenlerin duydukları, başka sestir. Üzerine basa basa diyorum ki, Anadolu’nun savunması Anadolu’da yapılmaz. Kabil emniyetli değilse Ankara güvende olamaz. Hızla değişen ve tehdit saçan şartlar karşısında askerlerimizin tahliyesi askerlerimizin tahliyesi doğru bir tercih, yerinde bir karardır. Ancak ihtiyaç hasıl olursa emperyalizmin, terörist taşeronlar eliyle önce bomba patlatıp sonra intikam sözüyle yeni bir bahane bulma çabasının sis bulutu dağılırsa Türkiye’nin karşılıklı mutabakat çerçevesinde Afganistan’da bulunması tarihin, kültürün ve inancımızın gereğidir” dedi.

“Kardeş ülke Afganistan’ın istikrarına, güvenliğine, iç barış ve huzur ortamına süratle kavuşmasını diliyorum”

Afganistan konusunda esasa ilişkin görüşlerinin değişmediğini ifade eden Bahçeli, “Bunun yanı sıra Kabil’de geçtiğimiz günlerde düzenlenen, terör saldırısını lanetliyor, kardeş ülke Afganistan’ın istikrarına, güvenliğine, iç barış ve huzur ortamına süratle kavuşmasını diliyorum. CHP Genel Başkanı aklından çıkarmasın ki tarih yapan da yazan da kahramanlardır. Yazan da yapana muhakkak sadık kalmalıdır. Türk milleti kahraman bir millettir. Korkakların zafer hakkı olamaz. Korkaklardan muzaffer çıkamaz. Bugün dünyanın şartları değişmiştir. 2. Dünya savaşından sonra tesis edilen dünya düzeni temelinden sarsılmaktadır. Bu sarsıntı yeni bir düzenin habercisidir. Dün geç kaldık, bugün gecikemeyiz. Bu düzende etkisiz ve pasif hareket edemeyiz” dedi.

“Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ne ise Afganistan’daki kardeşlerimiz de aynısıdır”
Dünyada paylaşım ve dönüşüm mücadelelerinin şiddetlenmesine karşın Türkiye’yi vicdanın sesi, haysiyet ve hakkaniyetin ise nefesi olarak niteleyen Bahçeli, “Hiçbir devletin ne yer üstündeki ne de yer altındaki bir zenginliği meselemiz değildir. Afganistan kaynaklı düzensiz göçü Kabil’de muhatapları ile konuşa konuşa tam bir uzlaşma içinde köklü çözümlerle engellemek asıl öncelik olmalıdır. Kaldı ki bizim orada din kardeşlerimiz ve soydaşlarımız vardır. Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ne ise Afganistan’daki kardeşlerimiz de aynısıdır. Bu milli ve fahri bir şuurun konusudur” diye konuştu.

“CHP bunu söylemiş, İP şunu söylemiş bizim için sadece kuru gürültüdür”

MHP olarak siyasetlerinin ve önerilerinin tarih ve kültür havzasında olgunlaştığını dile getiren Bahçeli, “CHP bunu söylemiş, İP şunu söylemiş bizim için sadece kuru gürültüdür. CHP Genel Başkanı vatanı ve bayrağı kırmızı çizgi olarak gördüğünü açıklamıştır. O zaman vatansızlarla bayraksızlarla bölücülerle ne arıyorsun, ne yapıyorsun? neyi amaçlıyorsun? diye sormak en tabii hakkımızdır. Siyasetçinin fikri olur, duruşu olur, milli mensubiyeti olur. Bunlardan bir mahrum bir siyaset anlayışının üzeri de sadece sandıkta millet tarafından çizilir” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel MHP lideri Bahçeli’ye, müze tanıtım kitabı, Bilge Kağan minyatürü ve Sakarya Meydan Muharebesini anlatan bir tablo hediye etti.

Ardından Bahçeli önderliğindeki heyet, Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nın kapalı bölümünü gezerek minyatürleri ve tabloları inceledi. İncelemelerin ardından parkın en üstünde bulunan Atatürk heykelinin önünde açılış kurdelesi kesildi.

ETİKETLER
açıklama SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Koray Derik 2 ay önce Şikayet Et
  o kadar uzağa gitmeye gerek yok. Artvinden Hataya sınırların tam emniyetini sağlayalım Ankara güvende olur. hatta edirneden karsa jupiterden marsa bile emniyetli olur.
  Cevapla
 • Kamil 2 ay önce Şikayet Et
  Abd işgali varken de aynı şeyi söyleyebilirdiniz.
  Cevapla
 • hakan 2 ay önce Şikayet Et
  siyasete yaş gelmesi şart oldu
  Cevapla
 • vatandaş51 2 ay önce Şikayet Et
  Sahipkıran ne güzel söylemişsin. Akıl yaşda değil başta. Bunlar Ecevit titrerken hiç yaşa felan bakmıyordu ...
  Cevapla
 • Sahipkıran 2 ay önce Şikayet Et
  Siyasete yaş sınırı değil yalan sınırı getirilmeli... Zoruna mı gitti...
  Cevapla
 • Hakkarili hacı 2 ay önce Şikayet Et
  Hey Allah ına kurban
  Cevapla
 • Aaaaaa 2 ay önce Şikayet Et
  Afganistan diyeceğine dogu Türkistan de bir kere de dönek adam
  Cevapla
 • vatandaş51 2 ay önce Şikayet Et
  Duyanda Aaaaa nın Doğu Türkistan diye yandığını düşünür. Türkiye senin için ne ifade ediyor aceba. Senin devletin dünyadaki bütün mazlumların umudu ama senin değil maalesef...
  Cevapla
 • can 2 ay önce Şikayet Et
  Allah aşkına Doğu Türkistan'ın haritadaki yerinden olan bihaber olanlar burada ana muhalefet lideri gibi yazıp çizmesin. Ana muhalefet lideri ne yazıp çizdiğini pek bilmiyor, o açıdan. Bi bitmediniz be...
  Cevapla
 • mahmuthan 2 ay önce Şikayet Et
  dönek sen ve senin gibi düşünenlerdir.Devlet bahçeli varolsun Allah uzun ömürler versin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Baykar'ın acı kaybı
Türk SİHA'ları artık daha ağır vuracak! İşte yeni ve en büyük MAM-T