Eğirdir Gölü'nden alınan numune temiz çıktı

Isparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Eğirdir Gölü'ne lağım suyu karıştığı iddialarına ilişkin gölden alınan numune sonuçlarının temiz çıktığını duyurdu.

Eğirdir Gölü'nden alınan numune temiz çıktı
Eğirdir Gölü'nden alınan numune temiz çıktı
GİRİŞ 16.09.2021 19:48 GÜNCELLEME 16.09.2021 19:48

Isparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, lağım suyu karıştığı iddiaları üzerine teknik personelce Altınkum Plajı ve Atıksu Arıtma Tesisi'nde incelemeler yapıldığı belirtildi.

"Herhangi bir kirlilik olmadığı tespit edilmiştir"

Terfi istasyonunda bulunan pompanın patlaması sonucu arıza meydana geldiği ve belediye ekiplerince arızanın 15-20 dakika içerisinde giderildiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İnceleme ve denetimlerimizde Altınkum Plajı bölgesinde doğrudan atıksu deşarjının olmadığı ve göl yüzeyini kaplayan herhangi bir kirlilik olmadığı tespit edilmiştir. Basında çıkan haberlere istinaden, Eğirdir İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 Eylül'de program dışı olmak üzere Altınkum Plajı büfeler karşısından alınan numuneye ait analiz sonucunun Yüzme Suyu Kalitesinin Yönetimine Dair Yönetmelik'teki kriterleri sağladığı görülmüş olup, konu, müdürlüğümüzce titizlikle takip edilmektedir."

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
35 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı! Meteoroloji son dakika duyurdu
Son dakika haberi: Numan Kurtulmuş'tan TBMM'de önemli açıklamalar