İsmailağa Cemaati'nden Yusuf Ziya Gümüşel açıklaması

İsmailağa Cemaati, 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddia edilen Yusuf Ziya Gümüşel'le ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Yusuf Ziya Gümüşel'in cemaatle bağlantısının olmadığı ifade edildi.

İsmailağa Cemaati'nden Yusuf Ziya Gümüşel açıklaması
İsmailağa Cemaati'nden Yusuf Ziya Gümüşel açıklaması
GİRİŞ 08.12.2022 15:30 GÜNCELLEME 08.12.2022 15:34
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

İsmailağa Cemaati'nden yapılan açıklama şu şekilde;

Son günlerde belli çevreler eliyle gündemde tutulduğu görülen çirkin iddiaların camiamızla bir bağlantısı yoktur. Söz konusu iddialarda adı geçen Yusuf Ziya Gümüşel'in cemaatimizin lideri, yetkilisiymiş gibi yapılan haberler asılsızdır.

"VAKFIMIZDA HERHANGİ BİR RESMİ GÖREVİ VE YETKİSİ YOKTUR, OLMAMIŞTIR"

Kendisinin camiamıza gönül bağı olmakla beraber cemaatimizde ve vakfımızda herhangi bir resmi görevi ve yetkisi yoktur, olmamıştır.

Mahmud Efendi Hazretlerimizin & ve hocalarımızın “resmi nikâh kıyılmadan dini nikâh kıyılmaması” hususundaki hassasiyetleri kamuoyunca bilinmektedir.Cemaatimiz bugüne kadar bu hassasiyetlere aykırı olan herhangi bir olumsuz duruma konu olmamıştır.

"MÜFTERİLER HAKKINDA DA GEREKLİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR"

Söz konusu iddialar üzerinden cemaatimiz ve vakfımız hakkında ortaya atılan itham ve iftiralara karşı kamuoyumuzu sağduyuya davet ediyoruz. Müfteriler hakkında da gerekli hukuki süreç başlatılacaktır. Anlaşıldığı kadarıyla bu mesele ailevi bir mesele olup, aile
tarafından yapılan açıklamada da “iddiaların iftira olduğu” kamuoyuyla paylaşılmıştır. Aile içerisindeki bu açıklamalardan sonra bize düşen, yargılama sonucunu beklemek, dedikodu ve iftiralardan sakınmaktır.

 

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 36
 • Misafir köylü 5 ay önce Şikayet Et
  Küffarın yeni Fadime Şahin oyunu
  Cevapla
 • Misafir köylü 5 ay önce Şikayet Et
  Konu yargıya intikal etmiş herhalde tıpben ve ahlakan araştırmalı hiç bir baba 6 yaşındaki bir çocuğunu evlendirecek kadar geri zekalı veya deli olamaz yapmış ise cezasını çekmeli Bu yeni bir FADİME ŞAHİN olayı chpkk nin ayıplarını kusurlarını örtmek için uydurulmuş vaka
  Cevapla
 • Rapunzel 5 ay önce Şikayet Et
  CHP ve HDP deki tecavüzleri kolayca örtmenin cezası.Müslümanlarda onları iyice deşifre etmeli.Algı Profesörleri.
  Cevapla
 • Gurbetci 5 ay önce Şikayet Et
  Bu gibi haberler.birseyi hatirlatdi bana?birzamanlar müslumanlar ŭzerunden ankarda haci bayram camii önundeki cirkin olaylar aklima geldi. Ne hukmet dirki aile ici olayi tüm muslumanlara yamamak icin yapilan bir haber.aile aciklama yapmasina ragmen halen müslumanlari rendice ediliyor.biraz dusunelim.
  Cevapla
 • hiuuu 5 ay önce Şikayet Et
  hep öyle olur zaten.İyi birşey oldumu bizden,kötü oldu mu bizden değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tesettürlü kadınlara yönelik skandal paylaşım yapmıştı! Tepki çeken doktordan açıklama
CHP medyası seçim sonuçlarını hazmedemedi