Risale-i Nur Cemaati ve Semerkand vakfından ikinci tur için destek açıklaması!

Risale-i Nur Sözler Cemaati ve Semerkand Vakfı 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

GİRİŞ 19.05.2023 11:34 GÜNCELLEME 19.05.2023 11:34
Bu Habere 383 Yorum Yapılmış

14 Mayıs'ta yapılan, hiç bir adayın geçerli oyların salt çoğunluğunu sağlamaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı. Böylelikle 28 Mayıs’ta vatandaşlar bir kez daha sandık başına gidecek. 2023 cumhurbaşkanı seçimi için bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu yarışacak.

"KARARSIZ VE TARAFSIZ VATAN EVLATLARI VİCDANLARININ SESİNİ DİNLESİN"

Risale-i Nur Meşveret Cemaati'nden yapılan açıklamada, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarısı için dualar edildiği belirtildi. Açıklamada, "28 Mayıs'ta yapılacak ikinci turda da ehl-i dalalet ve fesadın rağmına olarak, rehavede kapılmadan kendisinin yanında olduğumuzu beyan ediyor; kararsız ve tarafsız vatan evlatlarını da vicdanlarının sesini dinlemeye davet ediyoruz" denildi.

CEMAATLERDEN BAŞKAN ERDOĞAN'A DESTEK AÇIKLAMASI

İkinci turdan önce cemaatlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek açıklamaları geldi. Risale-i Nur Talebeleri Sözler Cemaati ve Semerkand Vakfı yaptıkları açıklama ile ikinci turda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

Risale-i Nur Meşveret Cemaati'nden 14 Mayıs açıklamasıRisale-i Nur Meşveret Cemaati'nden 14 Mayıs açıklaması

Anadolu Alimler Birliği'nden 14 Mayıs kararı: Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakının yanındayızAnadolu Alimler Birliği'nden 14 Mayıs kararı: Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakının yanındayız

"NİYAZIMIZ YAPILACAK SEÇİMDE SAYIN ERDOĞAN'A BÜYÜK BİR ZAFER İHSAN ETMESİDİR"

Risale-i Nur Talebeleri Sözler Cemaati yaptığı açıklamada, "Daha önce Nur Talebeleri olarak 14 Mayıs seçimleriyle alakalı bir beyanat neşretmiştik. Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin CHP için “Bu asil Türk milleti ihtiyarıyla o partiyi kat'iyyen iktidara getirmeyecek" sözüne atıfta bulunmuştuk. Elhamdülillah üstadımızın o sözü şimdiye kadar tahakkuk ettiği gibi bu seçimde de tahakkuk etti. Halkımız, vatanımıza ve milletimize çok zarar teşkil eden o partiyi başa getirmedi bundan sonra da getirmeyecek inşallah. Rahmeti ilâhiyeden niyazımız, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir zafer ihsan etmesidir. 29 Mayıs sabahına bütün milletimizle beraber Türkiye Yüzyılına girmeyi Cenab-ı Hak nasip eylesin inşallah." ifadelerini kullandı.

Risale-i Nur Cemaati'nin yaptığı açıklama şu şekilde;

Evvela: Daha önce Nur Talebeleri olarak 14 Mayıs seçimleriyle alakalı bir beyanat neşretmiştik. Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin CHP için “Bu asil Türk milleti ihtiyarıyla o partiyi kat'iyyen iktidara getirmeyecek" sözüne atıfta bulunmuştuk. Elhamdülillah üstadımızın o sözü şimdiye kadar tahakkuk ettiği gibi bu seçimde de tahakkuk etti. Halkımız, vatanımıza ve milletimize çok zarar teşkil eden o partiyi başa getirmedi bundan sonra da getirmeyecek inşallah. 

Risale-i Nur camiasından kritik karar: Seçimde destekleyecekleri adayRisale-i Nur camiasından kritik karar: Seçimde destekleyecekleri aday

"HALKIMIZ, AK PARTİ'Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPMIŞTIR"

Halkımız, vatan ve millete çok hayırlı hizmetler yapan AK Partiyi birinci parti yapmış, Cumhur İttifakını da diğer ittifaklara göre çok daha büyük bir başarıyla meclis çoğunluğunu elde edecek şekilde başa getirmiştir. Yurdun her köşesinde ve dünyanın muhtelif yerlerindeki Nur Medreselerinde yapılan dualar ve ehl-i iman kardeşlerimizin de duaları birleşerek manevi bir kuvvet teşkil etti, ve bilhassa seçime günler kala, gençliğimizin imanını kurtarmak ve maneviyatını muhafaza etmekte çok ehemmiyeti bulunan Risale-i Nur Külliyatından Asa-yı Musa mecmuasının Diyanet eliyle neşredilmesi de ayrıca büyük bir sadaka hükmüne geçerek bütün bunlar Rahmeti ilâhiyenin celbine vesile olup rahmetli bir bulut teşkil edip, elhamdülillah bu muzafferiyeti netice verdi.

"İLK TURDA SEÇİLEMEMESİ ÇOK DAHA HAYIRLI BAŞKA BİR NETİCE İÇİNDİR"

Bu vesile ile gerek AK PARTİ ve gerekse Cumhur İttifakı’nı bu büyük zaferden dolayı tebrik ediyor, hizmetlerinde muvaffakiyetler diliyoruz. Saniyen: Üstadımızın sırrınca meselemizin tehirinde hayır var." buyurduğu gibi, Cumhurbaşkanımızın da büyük bir farkla birinci olduğu halde ilk turda seçilememesi çok daha hayırlı başka bir netice içindir diye ümit ediyoruz. 

Üstadımız Bediüzzaman hazretlerinin tabiriyle “Hem bu kahraman milletin ebedî bir medâr‑ı şerefi ve Kur'ân ve cihad hizmetinde dünyada pırlanta gibi pek büyük bir nişanı ve kılınçlarının pek büyük ve antika bir yadigârı olan Ayasofya Câmii’ni” Yani İslam ve Müslümanlar için bu derece ehemmiyet arz eden ve fethin sembolü olmuş bir mekanı tekrar aslına çeviren sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın %50+1 gibi bir sonuçla değil, belki çok daha üstünde bir oyla kazanmasını kader murad etmiş olabilir. 

"SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUZ"

Elhasıl; üstadımız buyurmuş: “Terazinin iki kefesi var birinin hiffeti diğerinin sıkletine geçer. Hem bitarafane muamele taraf-ı muhalifi iltizamdır.” Bu vesile ile hiçbir ehli imanın tarafsız kalmayıp işin ehemmiyeti mucibince Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyoruz. Rahmeti ilâhiyeden niyazımız, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir zafer ihsan etmesidir. 29 Mayıs sabahına bütün milletimizle beraber Türkiye Yüzyılına girmeyi Cenab-ı Hak nasip eylesin inşallah. Bu vesileyle tekrar belirtmek isteriz ki vatanımıza ve milletimize çok büyük maddi manevi eserler kazandıran ve Türkiye Yüzyılında çok daha büyük eserler kazandırma azminde olan, Alem-i İslam’ın bir umudu Türkiye'nin Cumhur Başkanı ve İslam kahramanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bütün kuvvetimiz ile destekliyor ve dua ediyoruz.

Menzil Cemaati'nden Cumhur İttifakı'na destekMenzil Cemaati'nden Cumhur İttifakı'na destek

SEMERKAND VAKFI'NDAN İKİNCİ TURDA DA DESTEK AÇIKLAMASI GELDİ

Menzil Cemaati'ne bağlı Semerkand Vakfı, 2. turda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklediklerini ilan etti. Yapılan açıklamada, "Türkiye'nin, hedeflerini gerçekleştirmek için istikrara ihtiyacı vardır. Seçmen tercihi de istikrardan yana olmuştur. Biz de istikrara büyük önem verdiğimiz için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı ikinci turda da desteklemeye devam ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Semerkand Vakfı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

"14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimleri huzur ve güven ikliminde gerçekleşmiştir. Aziz milletimiz bir kez daha insanlığa örnek bir tablo sergilemiştir. Türkiye büyük bir afetin yaralarını canla başla, devlet millet el ele vererek sarmaya çalışıyor. Öncelikli gündemimiz budur. Depremzede kardeşlerimizin bütün ihtiyaçları karşılanana kadar yanlarında olacağız. Bu konuda herkesi, bir defa daha, duyarlı olmaya ve dayanışma bilincini en üst seviyede tutmaya davet ediyoruz. Türkiye'nin, hedeflerini gerçekleştirmek için istikrara ihtiyacı vardır. Seçmen tercihi de istikrardan yana olmuştur. Biz de istikrara büyük önem verdiğimiz için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı ikinci turda da desteklemeye devam ediyoruz."

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 383
 • Göktürk 6 ay önce Şikayet Et
  Cemaat siyasete karismamali,herkes işini yapmalı,çok yanlış
  Cevapla
 • Firaki 6 ay önce Şikayet Et
  Oy vermek İslâm için tavrını koymak siyaset yapmak mı
  Cevapla
 • Nur 6 ay önce Şikayet Et
  Böyle bir zamanda cemaat siyasete karışır . Çünkü bu haç ile hilal savaşı
  Cevapla
 • Memleketim Türkiye 6 ay önce Şikayet Et
  Tebrik ederim Risale-i Nur cemaatini ve Semerkand cemaatini. Sülaymancılar duysun görsün milli olmak gerek bu dünyada
  Cevapla
 • vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Hak gelecek, batıl zail olacak!
  Cevapla
 • Mmmt 6 ay önce Şikayet Et
  Zekat farz bir ibadet namaz oruç gibi Ve bu cemaatler de farza vesile oluyorlar
  Cevapla
 • Kartal 6 ay önce Şikayet Et
  Zekat Zenginlere farzdır. iyi öğren. Birşeyi iyice öğrenmeden bilmeden yazıyorsunuz burada!
  Cevapla
 • Nurcu 6 ay önce Şikayet Et
  İnsan bilmediği şeye düşmandır nurcular herzaman Reis i desteklemişlerdir ALLAH C.C razı olsun Reis Risale-i Nurları Devlet eli ile bastırdı Ayasofya yı cami yaptı biz ömür boyu bunu unutmayız ölümüne reis
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 Gazze savaşının 'psikolojik harp' kareleri... İşgalci İsrail ordusunu titreten mesajlar!
AFAD acı haberi duyurdu: Anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı!