İmamoğlu faturalara bile reklam bastı!İSKİ ve İGDAŞ faturalarında 'bitmeyen' metro reklamı

İstanbul’u baştan başa kendi reklamlarıyla donatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şimdi de faturalara göz dikti. İBB'nin İstanbullulara kestiği su ve doğalgaz faturalarında İmamoğlu’nun 'yapmadığı' metroların reklamı yapıldı.

İmamoğlu faturalara bile reklam bastı!İSKİ ve İGDAŞ faturalarında 'bitmeyen' metro reklamı
İmamoğlu faturalara bile reklam bastı!İSKİ ve İGDAŞ faturalarında 'bitmeyen' metro reklamı
GİRİŞ 15.08.2023 17:33 GÜNCELLEME 15.08.2023 17:34
Bu Habere 172 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet yerine PR dönemi devam ediyor.

2023 bütçesinden 1 milyar 822 milyon lirayı reklam için ayıran CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gerçekleştirmediği projelerin reklamlarını yapmaya devam ediyor. Bilboardları donatan, dergi türü basılı neşriyatı metrolarda balya balya ücretsiz dağıtan İmamoğlu şimdi de faturalara reklam yerleştirmeye başladı.

REKLAMLI FATURA

İBB iştiraklerinden İSKİ ve İGDAŞ’ın Temmuz-Ağustos dönemine ilişkin faturalarında “Kazandık İstanbul’a kazandırdık – 5 yeni metro açtık” şeklinde reklam görseli basıldı. Reklamda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun imzasına da yer verildi.

Reklamlı faturaların bu ay bütün İstanbulluların faturalarına basıldığı öğrenildi.

Daha önce yaz dönemlerinde İSKİ’nin vatandaşlara yönelik su tasarruf ikazlarının yer aldığı faturalarda artık İmamoğlu reklamı bulunuyor.

Hükümetin başarılı enerji politikaları neticesinde 25 metreküpü ücretsiz yapılan ve yaz döneminde hemen hemen hiç fatura bedeli yansımayan doğalgazda dahi İmamoğlu reklamlarının yer alması manidar karşılandı.

YAPMADIĞI METROLARIN REKLAMINI YAPIYOR

İstanbul’da 4 yıllık belediye başkanlığı döneminde 5 metro açtığını iddia eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sıfırdan başlayıp bitirdiği hiçbir metro bulunmuyor. İmamoğlu, 4 yılda 1 tane bile metro projesini projelendirip, ihaleye çıkıp, inşasına başlamadı.

İmamoğlu yine AK Parti projelerini açtı… 3’ü de önceki dönemin eseriİmamoğlu yine AK Parti projelerini açtı… 3’ü de önceki dönemin eseri

AK Parti döneminde yapımına başlanıp büyük çoğunluğu bitirilen; Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu, Bostancı-Dudullu Metrosu, Haliç Tramvayı ve Hisarüstü-Aşiyan Fünikileri’nin açılışını yapan İmamoğlu’nun, açılmış gibi gösterdiği “Ataköy-İkitelli Metrosu” ise hala çalışma aşamasında.

İmamoğlu’nun göreve geldiği 2019 yılında yüzde 90’a yakını bitmiş olan metronun sadece 2 durağı açılırken, İmamoğlu bu iki duraklık etabı “metronun tamamını yapıp açılışını yapmış gibi” yansıtıyor.

İBB'den reklam var hizmet yok: Vatandaşlar isyan ettiİBB'den reklam var hizmet yok: Vatandaşlar isyan etti

Bu metrodaki çalışmalar nedeniyle İmamoğlu yönetimi, Yenikapı-Atatürk Havaliamanı metrosunun Yenibosna durağını da vatandaşın kullanımına kapatmış durumda.

Metro yok reklam var! İBB inşaat yapmadığı metronun reklam panolarını 10. kez değiştirdiMetro yok reklam var! İBB inşaat yapmadığı metronun reklam panolarını 10. kez değiştirdi

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 172
 • Selami 9 ay önce Şikayet Et
  METRO derken Marketten bahsetmiş olmasın uyanık erkem
  Cevapla
 • Ahmet guloglu 9 ay önce Şikayet Et
  Mossad cuvala yine dolar dagitir, oy bedeli olarak, cogu unuversiteler de bunu yapiyorlar. Cok endiseliyim, rumun sahte oylarla yine pinokyo olmasindan.
  Cevapla
 • Haydar 9 ay önce Şikayet Et
  Alman gizli servisi belediye secimlerinde gene sahte oylarla ortaya cikar diye korkuyorum.
  Cevapla
 • Ada 9 ay önce Şikayet Et
  Ne.güzel işte adam işi biliyor ak belediyeler çok mu iyi iş yapıyor adamın hergun reklamını yapıyorsunuz sizde haber olarak iyi destek veriyorsunuz bu Ekrem’e
  Cevapla
 • Adam 9 ay önce Şikayet Et
  MERSİN belediyeside büyükşehir yemek dağıtıyor yoksullara yemeği getiren personel korna sesi ile kapıya duruyor Mersin büyük şehir belediyesi yemek diye milleti rencide ediyor mahalleli buneya diyor yoksul millete bizi reklam ediyorsunuz diyor personel gelalarabadan yemeğini diye bağırıyor getirmesinler daha iyidir personel bizdiyor büyükşehirin Belediyesi'nin reklamını yapıyoruz diyor b
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Ali Koç'un yeni yönetim kurulu listesi! Sürpriz isimler var...
Fatih Altaylı'dan CHP'li belediye başkanına: Ar damarı çatlamış