“Temiz ve Özgür Bir Sosyal Medya İstiyoruz”

Anadolu Yayıncılar Derneği internetteki dezenformasyona ilişkin düzenleme konusunda bir öneri hazırladı.

GİRİŞ 13.10.2021 17:04 GÜNCELLEME 13.10.2021 17:24
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AYD Başkanı Sinan Burhan hazırladıkları sosyal medya ve internet sitelerine ilişkin düzenleme önerisini Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’a sundu.

Sosyal mecralar üzerinde kişilerin, kurumların dezenformasyona uğramaması, hakaret, küfür, yalan ve iftiralara karşı, kişilik haklarına saldırıyı önleyecek, kişisel hak ve özgürlükleri koruyacak bir düzenlemenin yapılması gerektiğini belirten Başkan Burhan “hazırlamış olduğumuz bu önerimizin faydalı olacağına inanıyoruz” dedi. Dezenformasyon ve kişisel haklar konusunda saldırılara karşı yapılması gereken düzenlemeleri içeren bir dosya hazırladıklarını belirten Sinan Burhan, internetteki her türlü düzenlemeye ilişkin AYD olarak akademisyenler ve hukukçularla çok ciddi bir çalışma yaptıklarını ve bu rapordan istifade edilebileceğini söyledi.

Ak Parti Tanıtım ve Medyadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ bu konuda sahadan çok ciddi taleplerin geldiğini, bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu, bu konuda bir çalışma yürütüldüğünü ifade etti. Dağ, Dezenformasyon konusu hakkında yapılacak düzenlemenin Türkiye’nin bir sorunu olduğunu, AYD tarafından sunulan bu raporun katkı sunacağını ve yasanın mecliste yasalaşması konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

YORUMLAR 3
 • Namık 1 yıl önce Şikayet Et
  'ÖZGÜR' medya pek inandırıcı gelmedi. Zira eleştirdiğimiz kişiler yüzünden ceza almak çok rutin ne yazıkki
  Cevapla
 • Ramazan ozdamar 1 yıl önce Şikayet Et
  Temiz ve tarafsız özgür medya turkiyede olmaz.
  Cevapla
 • ferdi 1 yıl önce Şikayet Et
  İçeriğini bilmesem de sosyal medya fütursuzluğuna bir müeyyide olmasının gerektiği izahtan varestedir
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Asgari ücret mevzuatındaki kritik detay: İşte 7. maddedeki zam hesabı
ABD'den şaşırtan 'İsrail' açıklaması!