Hametan kremin cilde faydaları nelerdir? Hametan krem ne işe yarar?

Hametan krem, pek çok cilt problemine etkili olan bitkisel bir kremdir. İçerdiği cadı fındığı bitkisi sayesinde sivilce, cilt tahriş, pişik ve yanık yaralarının tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle yanık yaralarının kısa sürede geçmesini, iltihaplı sivilcelerin kısa sürede kurumasını sağlayan krem, temizlenmiş cilde uygulanabilir. Peki Hametan krem nasıl kullanır? İşte Hametan kremin 2020 fiyatı...

Hametan kremin cilde faydaları nelerdir? Hametan krem ne işe yarar?
Hametan kremin cilde faydaları nelerdir? Hametan krem ne işe yarar?
GİRİŞ 04.09.2020 13:23 GÜNCELLEME 04.09.2020 13:23

Birçok cilt problemine iyi gelesiyle bilinen Hametan krem, iltihaplanmaların kurutulmasında, kanamanın durdurulmasında ve sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkisel bazlı bir ilaç olan Hametan krem, Kuzey Amerika’da yaygın olarak yetiştirilen cadı fındığı bitkisinden elde edilmektedir. 1. Derece yanıklara, sinek böcek ısırıklarına ve açık yaralara sürüldüğünde ağrı ve acıyı hafifleterek yaraların daha çabuk tedavi edilmesini sağlamaktadır. İçerisinde paraben ve petrol olmadığından dolayı da herhangi bir yan etkisinin olmadığı belirtilen kremi kullanırken göz ve ağıza kaçırmamaya dikkat edilmesi önerilmektedir. 

HAMETAN KREM FAYDALARI NELERDİR?

Neredeyse her türlü cilt problemlerine karşı etkili olan Hametan krem, doğal ve bitkisel malzemelerden üretilmektedir. Cadı fındığı bitkisinden elde edilen krem, sivilce oluşumu, yanık, cerrahi müdahaleler sonrası oluşan yaralara uygulanabilen ve ağrıların kısmen dinmesine, yaranın daha çabuk geçmesini sağlamaktadır. Hametan kremin cilde olan faydaları şöyledir:

- Yara izlerinin geçmesini sağlar.
- İltihap kurutucudur.
- Sivilcelerin daha çabuk tedavi etmesine yardımcı olur ve sivilce izlerinin geçmesini sağlar.
- Yanıkların geçmesine yardımcı olur.
- Cilt rengini eşitleyerek ciltte oluşan koyu lekelerin geçmesinde etkilidir. 
- Makyaj öncesi makyaj bazı olarak sürüldüğünde makyajın daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.
- Güneş yanıklarına iyi gelerek yanık acılarını dindirir. 
- Aşırı kuruyan ve çatlayan ayaklara sürüldüğünde ayakların nemlenmesini ve kuruluğa bağlı olarak ortaya çıkan topuk çatlaklarının da kısa sürede tedavi edilmesini sağlamaktadır. 
- Güçlü bir nemlendirici olan Hametan krem, el, yüz ve vücuda sürüldüğünde vücudun nem dengesini sağlamaktadır. 
- Aniden kilo veren kişilerin vücutlarında oluşan çatlakların tedavi edilmesinde etkilidir.
- Sinek ve böcek ısırıklarına sürüldüğünde kaşıntı ve acıyı hafifletir. 
- Yatak yaraları ve ameliyat yaralarına iyi gelir.
- Tahriş olan cilde uygulanması durumunda Hametan krem sürülmesi önerilir. 

HAMETAN KREM NASIL KULLANILIR?

Hametan kremi kullanmadan önce herhangi alerjik bir reaksiyon göstermesi durumuna karşı doktora danışılması önerilmektedir. Hametan kremi kullanmadan önce sürülecek bölgenin temizlenip yıkanması ardından kremin uygulanması önerilmektedir. 

PİŞİK TEDAVİSİNDE HAMETAN KREM 

Bebeklerin huzursuz olmasına neden olan ve canlarını acıtan pişiğe karşı hametan krem kullanılması önerilir. Doktora danışarak sürülmesi önerilen krem, bebeklerin tenine ince bir tabaka halinde uygulanması gerekir. Pişik kızarıklığını ve acısını kısa sürede alan krem nohut büyüklüğünde uygulanmalıdır. 

YARA TEDAVİSİNDE HAMETAN KREM 

Güneş ya da herhangi bir nedenden dolayı yüksek ısıya maruz kalan ve bunun neticesinde yanık yaraları olan cilde uygulandığında yanık acılarını alarak kısa sürede izlerin geçmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte meydana gelen isilik, sinek ısırığına da uygulanması cildin kısa sürede kendini onarmasını sağlamaktadır. Hametan kremin en etkili olduğu durumlardan biri de sivilceleri kurutması ve sivilce izlerini geçirmesidir. 

HAMETAN KREM 2020 FİYATI

Birçok cilt problemine etkili olmasına karşılık fiyatı oldukça uygun olan kremin 30 gr 2020 fiyatı 11.30 TL’dir. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Eylül ayı otomobil kampanyaları
Ermenistan'ın hain saldırıları sonrası Türkiye'den peş peşe son dakika açıklamaları!