1,5 yaşındaki çocuk 14 tane mıknatıslı bilye yuttu, bağırsağı 8 yerden delindi

Batman'da şiddetli karın ağrısıyla fenalaşan 20 aylık Ahmet Arif Ataş ailesi tarafından götürüldüğü Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alındı. Ataş'ın yuttuğu 14 adet mıknatıslı bilyenin bağırsağını 8 yerden deldiği ortaya çıktı.

1,5 yaşındaki çocuk 14 tane mıknatıslı bilye yuttu, bağırsağı 8 yerden delindi
1,5 yaşındaki çocuk 14 tane mıknatıslı bilye yuttu, bağırsağı 8 yerden delindi
GİRİŞ 02.08.2021 12:51 GÜNCELLEME 02.08.2021 12:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Edinilen bilgilere göre, şiddetli karın ağrısıyla fenalaşan 20 aylık Ahmet Arif Ataş, ailesi tarafından Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Orada yapılan ilk müdahaleyle mıknatıs bilyeleri yutmasıyla bağırsaklarının sekiz yerden delindiği görülen Ataş’a yapılan acil müdahaleyle tedavi edildiği öğrenildi.

Balıkesir'de beyin ölümü gerçekleşen kadının organları 5 hastaya umut olacakBalıkesir'de beyin ölümü gerçekleşen kadının organları 5 hastaya umut olacak

Dayısının cenazesi için köye gitti, kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiDayısının cenazesi için köye gitti, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti14 ADET MIKNATISLI BİLYE BAĞIRSAĞI 8 YERDEN DELMİŞ

Ahmet Arif’in ameliyatını yapan Çocuk Cerrahisi Uzmanı. Op. Dr. Mucahit Tan,  operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, küçük neodyum mıknatıs toplarından 14 adet yutmuş olan çocuğun, karın ağrısı ile acile getirildikten sonra hemen yatırıldığını, yaptıkları incelemede mıknatısların ince bağırsakta 8 adet delinmeye yol açtığını tespit ettiklerini kaydetti. Dr. Tan, "Çok acil bir şekilde müdahale edildi. Delinen yerler kapatıldıktan sonra hasta 2 gün çocuk yoğun bakımda tutuldu. 5 gün sonra hasta iyileşmiş olarak taburcu edildi. Küçük magnetik topların çekim kuvvetleri çok yüksek olduğundan yutulduğunda bağırsakta delinmelere yol açıp ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Bunları yanlışlıkla yutabilecek çocuklardan uzak tutulmalıdır. Şayet yutarlarsa zaman kaybetmeden doktora başvurmaları gerekmektedir” dedi.

 

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Mizah 2 yıl önce Şikayet Et
    İyi bari boğulmamış. Analar babalar çok eğitimsiz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti İl Başkanı'nı ziyaret eden Sude Nur Çakır'ın sözleşmesi feshedildi!
Bayraktar TB3'ten peş peşe 3 test! Başarıyla tamamlandı