Onaylı Randevu Sistemi etkisini gösterdi: 3 kişiden ikisi iptal ediyor

Gaziantep İl Sağlık Müdürü Beytullah Şahin, Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Onaylı Randevu Sistemi" sayesinde hastaların hekimlere ulaşmasının kolaylaştığını belirtti.

Onaylı Randevu Sistemi etkisini gösterdi: 3 kişiden ikisi iptal ediyor
Onaylı Randevu Sistemi etkisini gösterdi: 3 kişiden ikisi iptal ediyor
GİRİŞ 15.06.2024 17:10 GÜNCELLEME 15.06.2024 17:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

13 Mayıs itibarıyla kullanılmaya başlanan yeni sistem hakkında konuşan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Beytullah Şahin, hastanelerden randevu alıp da muayeneye gelmeyen kişilerin oluşturduğu yoğunluğun sistem sayesinde azaldığını ifade etti.

Beytullah Şahin, konuya ilişkin açıklamasında "Sırada bekleyen vatandaşlarımızın, gelmeyenlerin boşluğunu doldurması hastanelerde verimliliği artırarak, hizmete erişimini kolaylaştırmış oldu. Bu sistemle hastaların hekimlere erişimi daha da kolaylaştı. Bazı branşlarda yoğunluk olsa da genel anlamda ilimizde randevu sorununu çözmüş olduk." sözlerini kullandı.

RANDEVULARIN YAKLAŞIK ÜÇTE İKİSİ İPTAL EDİLDİ

638 bin metrekare kapalı alanıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük hastanelerinden biri olan Gaziantep Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, yeni sistemin olumlu etkisini 1 ay içerisinde gördüklerini anlattı. Önceden kullanılan sistemde muayenelerin iptal edilemediğini, bu nedenle randevuların yoğunlaştığını ve bekleme sürelerinin artış gösterdiğini belirten Çetinkünar, şu sözlere yer verdi:

"Gaziantep Şehir Hastanesi bünyesinde 1 aylık sürede bekleyen, randevu talebi olan hastalarımızda gözle görülür düşüş yaşandı. 1,5 ay önce sistemde randevu bekleyen 13 bin kadar hasta varken bu sabah itibarıyla (12 Haziran) en son veriler yaklaşık 4 bin 700 civarındaydı. Her gün saat 20.00'den sonra randevularını onaylamayan hastaların yerine diğer talepleri bekleyen hastaların randevusu kaydırıldığından bekleme sürelerimiz hastalarımız için çok büyük bir kazanım oldu. Bayramdan sonra 1 aylık veriler tüm Türkiye için açıklanacak. Sistemin verimli olduğunu orada da hem vatandaşlar hem de biz sağlık çalışanları göreceğiz diye umut ediyoruz."

KAYNAK: AA
Elif Sena Demiroğlu Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Elif Sena Demiroğlu

Editör Hakkında

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2020 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversite döneminde 30. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında 3.’lük ödülü almaya hak kazandı. Üsküdar Üniversitesinde Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. İş hayatına haber editörü olarak başladı ve ardından kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştı. Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nda 3 yıla yakın kurumsal iletişim uzmanı olarak deneyim yaparken bir yandan Gençlik Liderliği Eğitim Programı'nda proje koordinatör yardımcısı olarak görev aldı. Sunucu olarak yer aldığı Balkan Sözlüğü programı TRT Türk’te dönemsel olarak yayınlandı. Sivil toplum kuruluşları ile gençlik çalışmalarında gönüllülük faaliyetlerinde bulunmaya ve amatör fotoğrafçılık yapmaya devam ederken meslek hayatına Haber 7’de “Asistan Editör” olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
    Randevu olmadan CAT KAPİ GİDEN MULTECİLERİN VAZİYETİ HALA AYNİ Mİ ?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'den büyük çıkarma! Kritik Nijer hamlesi!
Otomobilini polislerin üzerine sürüp patlak lastikle 8 kilometre kaçtı: O anlar kamerada!