Ankara'dan Ermenistan'a sert cevap

"Türkiye'den toprak talebi kimsenin haddine değildir."

Ankara'dan Ermenistan'a sert cevap
Ankara'dan Ermenistan'a sert cevap
GİRİŞ 12.07.2013 23:06 GÜNCELLEME 13.07.2013 00:38
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Ermenistan Başsavcısı'nın açıklamalarına Ankara sert tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı  Sözcüsü, "Türkiye'den toprak talebi kimsenin haddine değildir" dedi.

"TÜRKİYE'DEN TOPRAK TALEBİ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Gümrükçü, Ermenistan Başsavcısı'ın Türkiye-Ermenistan sınırı hakkındaki açıklamalarına ilişkin soruya şu cevabı verdi:

"Açılış konuşması Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan tarafından Erivan'da yapılan 5-6 Temmuz 2013 tarihli Pan-Ermeni Avukatlar Kongresi'ndeki takdiminde Ermenistan Başsavcısı Aghvan Hovsepyan'ın Türkiye ile Ermenistan arasındaki sınırın yasal olarak belirlenmediği ve kaybedilen Ermeni topraklarının Ermenistan'a iade edilmesi gerektiği yönünde beyanda bulunmasını esefle karşılıyoruz.

Başsavcılık gibi önemli bir resmi makamı işgal eden bir yetkilinin yaptığı bu açıklama, komşusu Türkiye'nin toprak bütünlüğü ve Türkiye-Ermenistan ilişkilerine dair Ermenistan'da hakim sorunlu zihniyeti yansıtmakta ve bu ülkenin BM ve AGİT başta olmak üzere üyesi bulunduğu uluslararası örgütlere karşı üstlenmiş olduğu yükümlülüklere de ters düşmektedir. Şu çok iyi bilinmelidir ki, Türkiye'den toprak talebi kimsenin haddine değildir."

YORUMLAR 10
 • Tan GÜNEŞ 6 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye'de yaşayan kaçak ermeniler. neden sınır dışı edilmiyorlar onlar burda kaçak çalışarak para kazanıp ülkelerine gönderiyor ve sonra da kuyumuzu kazmak için her türlü hainliği yapıyorlar. devlet bunları sınır dışı etmelidir. hem kendi vatandaşlarımıza az da olsa iş imkanı doğmuş olur
  Cevapla
 • arif kara 6 yıl önce Şikayet Et
  şımardılar. geziciler kendilerden taraf diye güven geldi kendilerine.
  Cevapla
 • yunus doğdu 6 yıl önce Şikayet Et
  SABRIMIZI TAŞIRMAYIN. Ermenistanın üzerinden geçip Çin'e kadar gideriz valla..
  Cevapla
 • anadolubeyi 6 yıl önce Şikayet Et
  GELİN ALIN. Bizdeki Ermenilere sağlanan imtiyaz onlara yetmiyor mu? Bana göre adamların en büyük güvencesi şer devletleri değil içimizdeki hain şer güçleridir. Yüreğiniz varsa buyurun gelin ve istediğiniz kadar toprak alın.
  Cevapla
 • Murat Kayaoğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  DUA. Evet arkadaşlar.Dua etmekten başka br çaremiz yok.Rabbim insanlara insaf ve izan bizlere sabır idarecilerimize zihin açıklığı güç ve kuvvet versin.Bunlar gösteriyor ki: Amaç sadece Türkiye'nin önünü kesmek hükümeti bitirmek İslam Birliğini kurulmasını engellemek ve de ülkemizin lider devlet olma yoluna set vurmak.Mevlam bu şer odaklarına fırsat vermesin,bunların planlarını başlarına çevirsin.Her sıkıntı bir güzelliğe gebedir inşaallah dua edelim d bu sıkıntılar tez zamanda bertaraf olur da müslüam alemi huzura ,mutluluğa ve İslam Birliğine kavuşur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD yangın yeri! Siyahi öfke giderek artıyor!
Milyonları ilgilendiren karar! İstifa etse bile tazminat alabilecek