İmamoğlu'ndan, sel zamanı tatile gitmesiyle ilgili tepkilere yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da yaşanan sel ve su baskınları sırasında Bodrum'a tatile gitmesiyle ilgili gelen eleştirilere yanıt verdi. Çocuklarını almaya gittiğin belirten İmamoğlu 'bu da bir görev, babalık görevimi yaptım' dedi.

İmamoğlu'ndan, sel zamanı tatile gitmesiyle ilgili tepkilere yanıt
İmamoğlu'ndan, sel zamanı tatile gitmesiyle ilgili tepkilere yanıt
GİRİŞ 22.08.2019 23:24 GÜNCELLEME 22.08.2019 23:28
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

İBB Başkanı İmamoğlu, Hasanpaşa Kapalı Pazar Alanı, restorasyonu süren Kadıköy Gazhane Binaları ve Kurbağalıdere'deki ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Gezdiği alanlarda yetkililerden bilgi alan İmamoğlu, vatandaşlarla fotoğraf çektirirken, sorunlarını dinledi.

 

 

Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan bir minibüs şoförü de İmamoğlu'na mesleki sorunlardan bahsetti ve İBB'den sorunun çözümü için destek beklediğini dile getirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, restorasyon sürelerinin uzadığı ve bitişlerinde belirsizlik olan alanları özellikle ziyaret ettiklerini söyledi.

 

 

İmamoğlu, Kurbağalıdere'deki ıslah çalışmalarının tamamlanmasıyla bölgenin rahatlayacağını, Gazhane'nin de faaliyete geçmesiyle ciddi bir kültürel adımı sonlandırmış olacaklarını dile getirdi. 

"ARKADAŞLARIMIN BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARI ÜZERİNDE BİR ARAŞTIRMASI VAR"

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, İBB iştiraki Medya AŞ'den 50 kişinin işten çıkartılmasına ilişkin, "Arkadaşlarımızın tespitleri ve çalışmalarının prensipleri var." dedi.

İmamoğlu, şöyle devam etti:

"İş disiplini, iş disiplinine uymama, uyma veya işe gelmeme gibi bir takım karakteri varsa çalışanların ona göre uygulama yapıyorlar. Özellikle seçim dönemlerinde işe alınmalarla ilgili de araştırmalar sürüyor. Çünkü çok adil olmadığını düşündüğümüz dönemler. Seçime bir ay, bir buçuk ay kala, ister bu 31 Mart seçimi olsun, ister daha sonraki dönem olsun, bu süreçler çok adil işe alınma dönemleri değil. Bu anlamda arkadaşlarımın elbette ki büyükşehir çalışanları üzerinde bir araştırması var ve ona göre işlem uyguluyorlar. Asla kişisel bir tavır ve davranış değil, her birinin bir prensibi var."

İmamoğlu, işten çıkartmaların uygun olmadığını düşünenlere hukuki yolun açık olduğunu kaydetti.

SEL ZAMANI BODRUM'A GİTMESİYLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERE YANIT

İmamoğlu, İstanbul'da sağanağın etkili olduğu gün tatilde olmasına ilişkin, tek kişinin her konuya karar vereceği bir anlayışla göreve gelmediklerini ifade etti.

"Gittim evlatlarımın son günlerindeydiler zaten, birini alıp geri dönmem gerekiyordu." diyen İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Geri döndüm, bu da babalık vazifesi. Bir gün erken döndük. Bunların hepsi gerekli, babalık vazifesi gerekli, aile vazifesi gerekli ama en önemlisi tabii ki şu anda İstanbul vazifesi. Hiçbir vazifeyi ihmale uğratmadan topluma görev yapılabilir bilincini göstereceğiz İstanbul'da. Ailemizin, işimizin yeri ayrı olacak. Aile fertlerimizin siyasette yeri olmayacak. Onları orada görmüyorum, görmeyeceğim de."

İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın geçtiğimiz günlerde bir mekanda buluşmasına dair soruyu da şu şekilde yanıtladı:

"Gizli bir kadın ittifakı varsa ondan benim de bilgim yok. İçinde ne var bilmiyorum. Sadece üç hanımefendinin yemek yiyip, sohbet edip, dertleşmesi var. Dediğim gibi bilmediğimiz bir kadın ittifakı varsa biz de oturup düşünelim, siz de bir düşünün." 

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Ekrem İmamoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 65
 • Salih 1 yıl önce Şikayet Et
  Oy verip ona bu fırsatı verenler düşünsün, özellikle iyi partili kardeşleri.
  Cevapla
 • Serhat 1 yıl önce Şikayet Et
  Senin çocukların cocukta sel mağdurlarının evlâtları enik yavrusumu.
  Cevapla
 • Konyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yav tatile felan gittiği yok talimat almaya giti bakalım ne çarşaflar örecekler ülkenin başına elbet bodrumda bizdende birileri vardı bekleyelim görücez
  Cevapla
 • Alper 1 yıl önce Şikayet Et
  Insanın aklı ile dalga geçen böyle bir siyasetçi gelmedi sanırım. Böyle bir kişinin IBB Başkanı olarak seçilmesi garibime gidiyor.
  Cevapla
 • Paşa 1 yıl önce Şikayet Et
  Başka bir şey yok muydu sanki işini yapında birilerini suçlama beşinde sin. Koltuk sana ağır geldi ben olsam istifa ederim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklamalar
Bakan Selçuk'tan okullarla ilgili son dakika açıklaması! Yeşik ışık yaktı