CHP'de çatlak derinleşti: Kılıçdaroğlu çağrı yapıyor, yönetim istemiyor

CHP'de erken seçim öncesinde yeni kriz kapıda. Son anket sonuçlarını gören parti yönetimi, Kılıçdaroğlu'nun çağrılarına rağmen erken seçime karşı çıkıyor. Babacan ve Davutoğlu planının da suya düşmesi çatlağı derinleştirdi.

CHP'de çatlak derinleşti: Kılıçdaroğlu çağrı yapıyor, yönetim istemiyor
CHP'de çatlak derinleşti: Kılıçdaroğlu çağrı yapıyor, yönetim istemiyor
GİRİŞ 09.08.2021 10:36 GÜNCELLEME 09.08.2021 10:36
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Dubai merkezli kumpas sonrası ilk kez cumhurbaşkanlığı adaylığı sinyali veren hatta “Dostlarımızla birlikte Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aynı zamanda İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte hükümete yönelik olarak defalarca kez erken seçim çağrısında bulundu.

MİLLET İTTİFAKI GERİDE

Ancak eldeki hesap çarşıya uymadı. Diriliş Postası’ndan Sabri İşbilen'e konuşan CHP’li kaynaklar, CHP yönetiminin Kılıçdaroğlu’nun aksine erken seçime karşı çıktığını aktardı. CHP Genel Merkezi’ne ulaşan anketler, milletin erken seçim istemediğini, bununla beraber CHP-İyi Parti- Saadet Partisi’nden oluşan Millet İttifakı’nın olası bir erken seçimde Cumhur İttifakı’nın gerisinde kaldığını gösterdi. CHP’li kaynaklar, ayrıca masadaki anketlerin, 2018 genel seçimlerinde Cumhur İttifakı’na oy veren bir kısım kararsız seçmenin Millet İttifakı’na yönelmediğini de aktardı.

Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı, Akşener başbakan adayıKılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı, Akşener başbakan adayı

YÜZDE 1 BİLE DEĞİLLER

Kılıçdaroğlu’nun erken seçime yönelik söylemleri ile CHP yönetiminin tavrı arasındaki farkın ana sebeplerinden biri de Gelecek ve DEVA Partisi’nin durumu oldu. Kılıçdaroğlu’nun millet ittifakına dahil etmek istediği Gelecek ve DEVA Partisi’nin AK Parti’nin oylarını bölmesi, rüzgarı Milleti İttifakı lehine çevirmesi bekleniyordu. Ancak plan suya düştü. CHP’li kaynaklar, iki partinin de henüz yüzde 1 oy oranını dahi yakalayamadığını ifade etti. Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu kast ederek, “Bu arkadaşların AK Parti tabanında yüzde 20-30 çözülmeye neden olacağını düşünmüştüm. Öyle olmadı” demişti.

ADAYLIK KRİZİ KAPIDA

Milleti İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak sorusu henüz cevap bulabilmiş değil. CHP’li kaynaklar, Kılıçdaroğlu’nun eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e cumhurbaşkanı adaylığı teklifi götürdüğünü doğrulamazken, Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener arasında adaylık krizi çıkabileceğini aktardı. CHP’li kaynaklar Meral Akşener’in adaylık konusunda kararlı olduğunu bunu da sürekli dile getirdiğini aktardı.

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI
YAZDIR
YORUMLAR 95
 • Atilla 3 ay önce Şikayet Et
  Allah düşmanlara ve hainlere fırsat vermesin
  Cevapla
 • Hakkari li 3 ay önce Şikayet Et
  Millet ittifakı değil Turkiyemizi yıkma parçalama ekibi basaramiyacaklar Allah'ın izniyle
  Cevapla
 • Hakkari li 3 ay önce Şikayet Et
  Millet ittifakı değil Turkiyemizi yıkma parçalama ekibi basaramiyacaklar Allah'ın izniyle
  Cevapla
 • Cenk 3 ay önce Şikayet Et
  Adayımızı yurt dışından işaret edecekler dedi Hatay bb başkanı daha ne desin
  Cevapla
 • iyidere 3 ay önce Şikayet Et
  Çatlak kılıçdaroğlunun kafasından başlıyor ..
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Bence market fiyatlarından başlıyor sana her şey beleş galiba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstanbul'da bazı ilçelerde binaların çatıları uçtu: 4 kişi hayatını kaybetti
Omicron sonrası DSÖ'den dünyaya kötü haber! Biontech'ten açıklama