Meclis Başkanı Şentop'tan CHP'nin yasa ısrarına tepki: Kötü niyetli!

CHP'nin başörtüsü teklifi üzerine başlayan tartışma sürüyor. Meclis Başkanı Şentop, "yasa ısrarının kötü niyetli olduğunu" söyledi ve atılması gereken adımı anlattı.

GİRİŞ 05.10.2022 14:43 GÜNCELLEME 05.10.2022 16:25
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

CHP'nin başörtüsü teklifi vermesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsü güvencesini Anayasaya taşımayı teklif etti.

CHP, Erdoğan'ın teklifini kabul etmedi. Cumhurbaşkanı, "Olacağı buydu, dürüst değiller" tepkisini dile getirdi. 

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifine rest: AK Parti'nin teklifini açıkladıErdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifine rest: AK Parti'nin teklifini açıkladı

Son dakika: Başkan Erdoğan'ın 'başörtüsü' teklifine CHP'den ilk tepki!Son dakika: Başkan Erdoğan'ın 'başörtüsü' teklifine CHP'den ilk tepki!

"ÖZGÜRLÜK KANUNLA GELİRSE KANUNLA ALINABİLİR"

Meclis Başkanı Mustafa Şentop da devam eden tartışmalar üzerine bir açıklama yaptı. "Sadece bu konuya ilişkin bir düzenlemeyle Anayasa'ya ekleme yapabiliriz. Ben doğrusunun bu olduğu kanaatindeyim" diyen Şentop, CHP'nin yasada ısrar etmemesi gerektiğini kaydederek şu ifadeleri kullandı:

"Yasa konusundaki ısrarı kötü niyetli bulurum. Eğer siz başörtüsüyle ilgili serbestliği kanunla tanırsanız başkası da gelir kanunu değiştirerek yasak hale getirebilir. Madem ki kanunla verilmiş özgürlük, kanunla alırız denilebilir."

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 39
 • mmed 1 ay önce Şikayet Et
  Başkan Kemal i sınava sokacak
  Cevapla
 • SvMm 1 ay önce Şikayet Et
  Türk İslam beldesinde başörtüsü serbesttir diye bir yasa olmaz. Bu ülke zaten Müslümanların. "Herkes dininin gereklerine uygun giyinmekte serbesttir" yasası vardı ve gevura da Müslümana da asırlarca yetti.
  Cevapla
 • nimet 1 ay önce Şikayet Et
  Konu başörtüsü değil ASLINDA..
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Kimliği ve tarihi belli chp nin, baş örtüsü gibi bir kelimeyi ağızlarına almaları bile tehlike çanlarının deli gibi gece gündüz çalması demektir.
  Cevapla
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Kesinşikle anayasaya girmeli bu konu.. Chphdp nin önergesi bugün böyle olur yarın silinir gider
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce ilk kez açıkladı: Mektup yazdım ama benimle görüşmedi
Rusya'dan olası Esad-Erdoğan görüşmesine dair peş peşe açıklamalar