Bakan Akar'dan çok sert özerklik tepkisi!

Milli Savunma Bakanı Akar, "Bazı partiler teröristlere ne diyor? 'Teröristleri serbest bırakacağız, onlara hak vereceğiz' diyorlar. 'Özerklik' diyorlar. Özerklik demek, bölünmek demek. Kafalarındaki hile bu. Onlara söz verdiler" dedi.

Bakan Akar'dan çok sert özerklik tepkisi!
Bakan Akar'dan çok sert özerklik tepkisi!
GİRİŞ 09.05.2023 13:28 GÜNCELLEME 09.05.2023 13:34
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bazı partilerin teröristlere "özerklik" sözü verdiğini belirterek, "Özerklik demek, bölünmek demek. Kafalarındaki hile bu. Onlara söz verdiler. Milletimizin feraseti buna müsaade etmeyecektir. 14 Mayıs'ta herkes vatanına, milletine, bayrağına, Cumhuriyetine sahip çıkacak." dedi.

AK Parti Kayseri milletvekili adayı Akar, Oto Sanatkarları Odasının düzenlediği etkinlikte esnaf ile buluştu, Organize Sanayi Bölgesi'nde fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

Yoğun ilgiyle karşılanan Akar, büyük ve güçlü Türkiye için yapılan çalışmalarda önemli sonuçların alındığını, büyük aşamaların kaydedildiğini belirtti.

Gelinen noktaya, çözülen problemlere dikkati çeken Akar, "Bugüne kadar problemleri çöze çöze geldik, inşallah bundan sonra da kaldığımız yerden problemleri çözmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Herkesin güven ve refah içinde yaşaması için çalıştıklarını aktaran Akar, "Türkiye tek, vatan tek, milletimiz tek, 85 milyon tek dolayısıyla ayrılık gayrılık olmaksızın tek yürek, tek yumruk olarak ülkemizin büyümesi ve güçlenmesi için çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz. İnşallah bunu başaracağız." ifadelerini kullandı.

Mehmetçiğin terörle mücadelesinin kararlılıkla sürdüğünü bildiren Akar, şunları söyledi:

"Mehmetçik teröristlerin peşinde. Irak'ın kuzeyindeki teröristlerin kullandığı kamplar başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Suriye'nin kuzeyinde teröristlerin kurmaya çalıştığı koridor parçalandı, teröristler kazdıkları çukurlara gömüldü, gömülmeye devam ediyor. Bizim tek hedefimiz teröristler. Bizim kimsenin etnik, dini, mezhebi kimliğiyle problemimiz yok. 85 milyon, birinci sınıf Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Ayrılık gayrılık yok. Bazıları içimize fitne fesat sokmaya çalışıyorlar. Hiçbir geçerliliği yok. Terör örgütü PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. Türkler ve Kürtler kardeştir, 85 milyon bir ve beraberiz. Hiçbir zaman ayrılmayacağız."

"MESELE BEKA MESELESİ" 

Terör elebaşlarının 14 Mayıs'taki seçimlerden "medet umduğunu" ifade eden Akar, "Buna bu milletin feraseti fırsat vermeyecek. Çünkü mesele beka meselesi. Büyüyen ve güçlü Türkiye'nin güvenlik meselesi. Bazı partiler teröristlere ne diyor? 'Teröristleri serbest bırakacağız, onlara hak vereceğiz' diyorlar. 'Özerklik' diyorlar. Özerklik demek, bölünmek demek. Kafalarındaki hile bu. Onlara söz verdiler. Milletimizin feraseti buna müsaade etmeyecektir. 14 Mayıs'ta herkes vatanına, milletine, bayrağına, Cumhuriyetine sahip çıkacak." açıklamalarında bulundu.

Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayanlarla problemlerinin olduğunu vurgulayan Akar, "Teröristlerle yan yana oldular, aynı kayığa bindiler. Teröristlerle beraberler. Onlara söz verdiler. Nereden belli? Teröristler, 'Eğer dediklerimizi yapmazsanız bunun hesabını seçimden sonra sorarız' diyor. Demek ki söz vermişler. Bunları hatırlatıyorlar. Birliğimizi, beraberliğimizi bozmamak, terörle mücadeledeki kazanımlarımızı kaybetmemek lazım." diye konuştu.

KAYNAK: AA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Recai 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağzına yüreğine sağlık sayın bakanım.
  Cevapla
 • Laheyli gurbetci 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin Hulusi bakanimiz Milletimiz derken Cumhur ittifakina gonul verenleri demek istediniz saniyoruz. Zira obur millet ve Dogudaki Kurt milletinizin durumu zaten ortada. Secimden sonra ne kadar ferasetli olduklarini hep birlikte aci bir hisle sahit olacagiz.
  Cevapla
 • halis 1 yıl önce Şikayet Et
  bakanım özülme vallahi özerklik geldiği anda doğuda yüz binlerce müslüman vatan sever kürt ege ak deniz marmaraya göç edecek evimizi yıkan bizi göçe zorlayan onların millet itifagına verecekleri oyu olacak bizde o bölgelere milyonlarca göç edeceğiz bunuda bilsinler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Takla atan otomobilden emekleyerek çıkıp kaçmıştı, nedeni belli oldu
Uzayda mahsur kaldılar! Yakıt biterse asla geri dönemeyecekler...