Erdoğan'a Pakistan'ın en büyük nişanı

Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari, Başbakan Erdoğan'a Pakistan devletinin en büyük ödülü olarak kabul edilen devlet onur nişanını verecek.

Erdoğan'a Pakistan'ın en büyük nişanı
Erdoğan'a Pakistan'ın en büyük nişanı
GİRİŞ 19.10.2009 14:25 GÜNCELLEME 19.10.2009 14:25
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Pakistan Devlet Başkanlığının, 25-26 Ekim tarihlerinde resmi bir ziyaret amacıyla Pakistan'a gelecek olan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili yayımladığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan ile Türkiye arasındaki politik ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmasının yanı sıra, Pakistan'ın uluslararası platformda destekçisi ve savunucusu olması sebebiyle bu ödüle layık görülmüştür" denildi.

 Ödül, cumhurbaşkanlığı sarayında düzenlenecek olan törenle, Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari tarafından Erdoğan'a verilecek. Ödül töreninde hükümet üyeleri, yüksek yargı mensupları, parlamenterler ve yabancı ülke temsilcileri hazır bulunacak.

Başbakan Erdoğan'ın resmi ziyaretinde, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani ile iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla bir dizi anlaşmaların yapılması bekleniyor.

-ERDOĞAN KEŞMİR'E DE GİDECEK-

Ayrıca, Başbakan Erdoğan, Pakistan gezisi kapsamında 2005 yılındaki depremde büyük hasar gören Keşmir Özerk Yönetimi'nin başkenti Muzafferabad'ı ziyaret edecek. Erdoğan'ın Muzafferabad'da, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Türk Kızılayı tarafından yapılan çalışmaları yerinde incelemesi planlanıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • emir ılgaz 10 yıl önce Şikayet Et
    İzin.... Önce sayın Baykal ve Sayın Bahçeliye Danışsaydılar.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çavuşoğlu noktayı koydu: Hafter bu savaşı kazanamaz
ABD ve Trump'ı bekleyen büyük tehlike: Zincirin son halkası