Virüs günlerinde Türkiye internette en çok neleri aradı?

Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği, "COVID-19 ve Türkiye İnternet Alışkanlıkları Analizleri" çalışmasını hazırladı. Buna göre, Türkiye'deki en popüler aramaların başında EBA TV geliyor.

Virüs günlerinde Türkiye internette en çok neleri aradı?
Virüs günlerinde Türkiye internette en çok neleri aradı?
GİRİŞ 21.04.2020 00:31 GÜNCELLEME 21.04.2020 00:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Uluslararası Dijital Girişimcilik Derneği (UDGD) Başkanvekili Ahmet Muhammed Çalmuk, dernek olarak "COVID-19 ve Türkiye İnternet Alışkanlıkları Analizleri" çalışmasını hazırladıklarını açıkladı.

Araştırmaya göre, 17 Nisan'a kadar Instagram'da 2 milyondan fazla gönderinin #koronavirüs, #covid19, #koronatürkiye ve #koronagünleri etiketi ile paylaşıldığını anlatan Çalmuk, şunları söyledi:

"Instagram'da #koronavirüs benzeri etiketlerle paylaşılan gönderiler 110 milyon kadar bir etkileşim aldı. #evdekal, #evdekaltürkiyem, #evdehayatvar etiketleri ile 3 milyondan fazla gönderi paylaşıldı. Bu gönderiler 145 milyondan fazla gösterim aldı."

En çok arananlar

Çalmuk, Türkiye'de #koronavirüs ve benzeri etiketlerle 6 milyondan fazla tweet atıldığını, atılan bu tweetlerin 1 milyardan fazla tık aldığını belirtti.

Google Indeks'te genel olarak COVID-19 ve benzeri arama gruplarını içeren 600 milyondan fazla içeriğin yüzde 57'sinin Google kayıtlı haber siteleri tarafından üretildiğini aktaran Çalmuk, "COVID-19 salgını sürecinde Türkiye genelinde internette yapılan en popüler ilk 10 arama; EBA TV, La Casa De Papel, kısa çalışma ödeneği, açık kapı, Aytaç Yalman, Berat Kandili, Ziraat kredi başvuru, entübe ne demek, Halkbank kredi başvuru, ePttAVM olmuştur" dedi.

YORUMLAR 1
  • Real Yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
    Basurun çaresi olsa gerek !
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AK Parti MYK Toplantısı sona erdi: Barış umutları ötelendi
Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı vatandaşlardan tam not aldı