Elon Musk’ın uydu interneti şirketinden Türkiye için tarih

Elon Musk’ın kurucusu ve sahibi olduğu Starlink şirketi uydu internetinin Türkiye’ye geleceği tarihi resmi olarak açıkladı.

Elon Musk’ın uydu interneti şirketinden Türkiye için tarih
Elon Musk’ın uydu interneti şirketinden Türkiye için tarih
GİRİŞ 24.11.2021 13:12 GÜNCELLEME 24.11.2021 13:12

Starlink projesi, 20’yi aşkın ülkede aktif oldu ve bugüne kadar 100.000’den fazla terminal başvuru yapan kullanıcılara teslim edildi. Bizde ülkemizde ön başvuru yapan ilk kişiler arasında yer almış ve sonuna yaklaştığımız 2021 yılında Starlink kullanmaya başlamayı planlamıştık. Ancak geçtiğimiz günlerde ülkemiz için belirlediği tarihte değişikliğe giden Starlink’ten resmi bir açıklama geldi.

GECİKMELER ÇİP KRİZİ NEDENİYLE YAŞANIYOR

Başvuru yapan kullanıcılara bir e-posta gönderen Starlink, son 6 ayda yaşanan çip sıkıntısının üretim hızını ciddi oranda yavaşlattığını ve buna bağlı olarak siparişlerin geciktiğini belirtti. Bu konuda kullanıcılardan özür dileyen firma, tedarik ve üretim sürecini iyileştirmek için yoğun bir çalışma yürüttüğünü duyurdu.

Ekim 2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen lansman sonrasında hizmet verilmeye başlanan ülkeler şu şekilde: Kanada, Birleşik Krallık, Almanya, Yeni Zelanda, Avustralya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, Danimarka, İrlanda, İsviçre, Portekiz, Şili, Polonya , İtalya, Çek Cumhuriyeti, Meksika, İsveç ve Hırvatistan.

TÜRKİYE İÇİN TARİH BELLİ OLDU

Ülkemizde en çok merak edilen sorunun cevabı ise, 2022. Starlink, Türkiye’den başvuru yapan ve depozito ödeyen kullanıcılara, ürünlerinin 2022 yılı içerisinde teslim edileceği belirtildi.

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sosyal medyada gündem oldu! Mitinge kaç kişi katıldı? Erdoğan açıkladı
Yeni ittifak resmen kuruluyor! Seçim öncesi ortalık karışacak