Pandemide maket yapımına başladı, hobisini gelire dönüştürmeyi hedefliyor!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan 64 yaşındaki emekli Şemsettin Demir pandemi döneminde kendisine yeni bir hobi kazandırdı. Salgında herkes gibi evine kapanan Demir evinde eski zamanlarda kullanılan kıl çadır ve çeşitli tarım araçlarının maketlerini yapmaya başladı. Şimdilerde bu hobisini gelire dönüştürmeyi hedefliyor.

Pandemide maket yapımına başladı, hobisini gelire dönüştürmeyi hedefliyor!
Pandemide maket yapımına başladı, hobisini gelire dönüştürmeyi hedefliyor!
GİRİŞ 05.03.2021 14:33 GÜNCELLEME 05.03.2021 14:46

Türkiye'de vaka oranı en düşük iller sıralamasında ikinci olan Hakkari'de kontrollü normalleşme heyecanı yaşanırken, Yüksekova'nın Esentepe Mahallesi’nde oturan, banka emeklisi Şemsettin Demir de pandemi dönemini eni iyi değerlendirenlerden olduğunu söyledi. Kış ayları boyunca dışarı çıkmayarak, kurallara uyup, sağlığını korumaya çalışan Demir, boş zamanlarını değerlendirmek için de evinin bir odasını atölyeye çevirdi. Demir, eski zamanlardan kıl çadır ve tarım alanlarında kullanılan çeşitli araçlarının maketlerini yaptı. Çocukluğu ile gençlik zamanlarında gördüğü araç ve gereçleri bugüne taşımayı amaçlayan Demir, birçok maket yapmayı başardı.

Tamamen doğal zeytinyağlı sabun üretiyor, 150 yıllık aile geleneğini sürdürüyor!Evin bir odasını atölyeye çevirdi

Yaptığı kıl çadır ile araç ve gereçleri titizlikle koruyan Şemsettin Demir, faydalı olabilecek hobi edindiğini anlattı. Yaptığı maketleri satarak, para kazanmayı hedefleyen Demir, "Pandemi döneminde evden çıkmayınca boş zamanlarımı değerlendirmeye ve geçmişin izlerini günümüze taşımaya karar verdim. Yaşadığım evin bir odasını atölyeye çevirince bu maketleri yapma imkanım oldu. Çocukluğumda içinde yaşadığım, arkadaşlarımla oynadığım kıl çadırların, dedemin, babamın kullandığı tarım araçlarının maketlerini yaptım. Bunu yaparken de büyük keyif aldım. Ayrıca bu maketleri satıp, para kazanmayı da hedefliyorum" dedi. 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Köpekle otobüse bindi, tepki gösteren yolcularla tartıştı
Bakan Yerlikaya açıkladı: Bilanço ağırlaşıyor! Uyarı üstüne uyarı