Hataylı ev hanımı karantinada hobisini ticarete dönüştürdü

Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan evli ve 2 çocuk annesi 35 yaşındaki Lale Bal, karantina sürecinde internetten izlediği biblo videolarından esinlenerek atık kağıt ve gazetelerden yaptığı bibloları kazanca dönüştürdü.

Hataylı ev hanımı karantinada hobisini ticarete dönüştürdü
Hataylı ev hanımı karantinada hobisini ticarete dönüştürdü
GİRİŞ 31.05.2021 11:05 GÜNCELLEME 31.05.2021 11:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Evli ve 2 çocuk annesi olan 35 yaşındaki Lale Bal, korona virüs nedeniyle evde kaldığı dönemde izlediği videolarla atık kağıt ve gazetelerden biblo yapmayı öğrendi. El işçiliğini geliştiren ve zamanla daha iyi işler çıkaran Bal, bu meziyetini ticarete dönüştürdü ve aile ekonomisine katkıda bulundu. Bal, “Kış boyunca karantinada kaldığımız sürede evde canım sıkılıyordu. Ne yapacağıma karar vermekte biraz güçlük çektim. Hem eve destek hem de hobi amaçlı bir şeyler arıyordum. İnternette gezinirken bibloları gördüm. Elimde de fazla gazete ve çocuğumun dergileri olduğu için bir anda anlık bir karar ile bu işe başladım. Daha sonrasında ticarete dönüştürdüm. Çevremde çok beğenildi. Şu an ilçelerimizden ve şehir dışından da sipariş alıyorum” dedi

78 yaşındaki Salih usta 5 kuşaktır süren aile mesleği demirciliği sürdürüyor78 yaşındaki Salih usta 5 kuşaktır süren aile mesleği demirciliği sürdürüyorHepsinin hikayesi başka

Her yaptığı biblonun hikayesi olduğunu söyleyen Lale Bal, “Ürünlerimi alanlar çok memnun kalıyor. Mesela bazı bebekleri kendim tasarlıyorum. Hiçbir sitede olmayan şeyler. Anlık gelen kararla yapıyorum. Mesela bir bibloyu nişan elbisemden esinlenerek yapmıştım. Diğerini ise bir sünnet düğününde giydiğim elbiseden esinlenerek oluşturmuştum. Müzik dinlerken aklıma gelen müzik aletlerini de yapıyorum, elinde saz tutan bir biblom var.  Daha da ilerlemeyi düşünüyorum. Çok seviyorum bu işi ticaretten çok hobi olarak görüyorum” diye konuştu.

Fizik profesörü Hatay'da yetiştirdiği su kabaklarını sanat eserine dönüştürüyor!Fizik profesörü Hatay'da yetiştirdiği su kabaklarını sanat eserine dönüştürüyor!

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • işte insanlik.... 3 ay önce Şikayet Et
    maşallah çok güzel
    Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD'nin Afganistan'daki işkence evi: Bagram Cezaevi
Erdoğan'la görüşmesi öncesi Putin'den PKK'ya özerklik mesajı