8 yıl aradan sonra gelen helallik notu marketçiyi şok etti!

Antalya'da 15 yıldır market işleten 65 yaşındaki Yakup Uygun dün akşam saatlerinde evinin önüne bırakılan para dolu not kağıdını görünce gözlerine inanamadı. Notta yazılanların yanında birde 500 lira vardı, açıklaması Uygun'u şaşırttı..

8 yıl aradan sonra gelen helallik notu marketçiyi şok etti!
8 yıl aradan sonra gelen helallik notu marketçiyi şok etti!
GİRİŞ 22.06.2021 16:15 GÜNCELLEME 22.06.2021 16:59
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Antalya’da 15 yıldır market işletmeciliği yapan 65 yaşındaki Yakup Uygun, dün akşam saatlerinde evinin önüne bırakılan para dolu not ile şaşkınlık yaşadı. Not ve para 8 yıl önce marketten 150 TL değerinde ürün çalıp, pişman olan bilinmeyen şahsa aitti. Şahıs, o zamanlar çocuk olduğunu beyan edip helallik istedi, üstüne üstlük 500 TL para bıraktı. Market işletmecisi Yakup Uygun ise not ve para karşılığında helallik isteyen şahsa seslenerek, “Her kimse, üzülmesin ben onu gerçekten merak ediyorum, görmek istiyorum, alnından öpmek istiyorum. Ben hakkımı helal ediyorum” dedi.

Televizyonda gördüğü insanların mağduriyetinden etkilendi, girişimci oldu!Televizyonda gördüğü insanların mağduriyetinden etkilendi, girişimci oldu!

İzmir'de minibüs şoförü içki ve sigarayı bırakanı 5 yıl ücretsiz taşıyacak!İzmir'de minibüs şoförü içki ve sigarayı bırakanı 5 yıl ücretsiz taşıyacak!

OLAYI HATIRLAMIYOR

Konyaaltı ilçesine bağlı Doyran Mahallesi’nde 15 yıldır market işletmeciliği yapan Yakup Uygun, dün akşam evinin önüne bırakılan helallik notu ve 500 TL para ile şaşkınlık yaşadı. Notu merakla açan Uygun, “8 sene önce bizim marketten haberimiz olmadan çocukken, doğru, yanlış bilmediğim zamanlarda aldığım 150 TL değerinde  malzemeler vardı, bunun için vicdanen rahatsız oldum, bunu size iade etmek istiyorum, hakkınızı helal edin tekrar” yazılı bilgisayar çıktısı ve 500 TL’yi gördü. Uygun, kimin yaptığını bilmediği ve olayı hatırlamadığını söylediği durumla ilgili notu ve parayı bırakan şahsa seslendi. Şahsı tanımak istediğini belirten Uygun, "Gelip söylese para vermesine gerek yoktu, hakkımı helal ederdim" diye belirtti. 


   
KİM OLDUĞUNU GÖRSEM, PARAYI ALMAZDIM

15 yıldır market işleten Yakup Uygun,  “Dün akşam evin girişinde paketlenmiş, sıkı sıkı bantlanmış, ismimin yazılı olduğu bir kağıt bırakılmış. Açtım, içerisinde 500 TL para vardı. '8 sene önce bizim marketten haberimiz olmadan çocukken, doğru, yanlış bilmediğim zamanlarda aldığım 150 TL değerinde aldığım malzemeler vardı, bunun için vicdanen rahatsız oldum, bunu size iade etmek istiyorum, hakkınızı helal edin tekrar diye' yazılı bir not vardı. Tahmin ediyorum ki şuan delikanlı birisi bunu yapan. O zamanlar çocuk ise 10 yaşlarında olabilir. Kim olduğunu merak ediyorum. Kim olduğunu görsem, parayı almadan helal ederdim” diye konuştu. 


 
VERMESİNE GEREK YOKTU

15 senedir böyle hadiseler yaşandığını belirten Uygun, “Her kimse, üzülmesin ben onu gerçekten merak ediyorum, görmek istiyorum, alnından öpmek istiyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Vermesine gerek yoktu demesi bile yeterdi. Bizim markette 15 senedir benzer hadiseler oluyor. Kimisi terazinin altına para bırakır, ben bunu almıştım diye. Kimisi başka türlü bize iade ettiler. 8 yıl önce böyle bir olay yaşandığını hatırlamıyorum, muhtemelen fark etmedik. Tahminimce zaman içerisinde alınmış bir şeydi. O zaman 150 TL değerinde olduğunu düşünüyormuş, 500 TL bırakmış” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 30
 • TurQuaZ 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah kul hakkı olmadan ölmeyi nasip etsin cümlemize.
  Cevapla
 • vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  cok güzel bir hareket ,,aglatdi beni bu olay ..Allah ikinzdende razi olsun ..
  Cevapla
 • Ömer Bey 2 yıl önce Şikayet Et
  bende cocukkene sakiz caldiydim ileriki yillarda adama soyledim para biraktim. oda böyle şaşırdı mutlu oldu
  Cevapla
 • AHMET 2 yıl önce Şikayet Et
  maşallah 8 yıldır çektiği vicdan azabı umarım günahlarına kefaret olur. Allah geri kalan ömründe hem bu dünyanın iyiliklerine hem de öbür tarafta iyi bir yer kazanmayı nasip etsin.
  Cevapla
 • Muşlu 49. 2 yıl önce Şikayet Et
  İman eden zaten rahat edemez hesabı düşünen zaten helalik ister yani herşey normal çok abartmayalım bugün amel var hesap yok yarın amel yok hesap var....
  Cevapla
 • musluya cevap 2 yıl önce Şikayet Et
  Muslu kardesim ne güzel bir yorum. Gönlüne saglik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hayvanseverlerin teklifine isyan etti! "Dünya aptal da biz mi akıllıyız?"
Norveç Dışişleri Bakanı: Filistin'i tanımayı düşünen başka Avrupa ülkeleri de var