15 Temmuz'da Denizli'de 580 askeri durduran Elif Dağdelen: Hainlere fırsat vermedik!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Denizli Çardak Havalimanı'nda askeri aracın direksiyonuna geçerek 580 komandonun Ankara'ya sevk edilmesini engelleyen 43 yaşındaki Elif Dağdelen: Yine darbe girişimi olsa yine en önde giderim" dedi.

GİRİŞ 15.07.2021 17:32 GÜNCELLEME 15.07.2021 17:53
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), 5 yıl önce darbe girişimi için Denizli ve Aydın'dan 580 askeri personeli Çardak Havalimanı kullanılarak, Ankara'ya götürmek istedi. Bu sırada askeri aracın önüne geçen halk, demokrasiye sahip çıktı. Askeri konvoyun geçişi sırasında yolu kapatanlar arasındaki 2 çocuk annesi Elif Dağdelen, en öndeki askeri araca bindi. Direksiyona geçip, aracı durdurduktan sonra anahtarını alan Dağdelen, bu sayede konvoyu durdurdu. O dönem Çardak ilçesinde yaşayan Dağdelen, darbe girişimi sırasında gösterdiği cesaretle ilçenin kahramanlarından oldu. Dağdelen, televizyonlarda okunan darbe bildirisini duyunca çocuklarını da alıp dışarı çıktığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davet etmesi üzerine Dağdelen, ailesiyle birlikte Çardak Havalimanı'na yöneldiklerini söyledi.

15 Temmuz'da sela okuduğu için dövülen müezzin o geceyi anlattı!15 Temmuz'da sela okuduğu için dövülen müezzin o geceyi anlattı!

15 Temmuz'un en genç gazisi 14 yaşında gazi oldu!15 Temmuz'un en genç gazisi 14 yaşında gazi oldu!YİNE OLSA YİNE EN ÖNDE GİDERİM

Havalimanında askeri konvoyun önüne geçip, durdurduklarını aktaran Elif Dağdelen, "O sırada en önde yer alan kamyona bir anda binip anahtarını aldım. Beni itip, araçtan çıkarmaya çalıştılar. Hep birlikte direndik. Konvoyun ilerlemesini bu sayede durdurduk. 580 komandoya geçit vermedik. Hainlere fırsat tanımadık. Ben hazır bir askerim. Vatanım için canımı vermeye hazırım. Yine darbe girişimi olsa yine en önde giderim" dedi.

BİZE O GECE KURŞUN BİLE İŞLEMEZDİ

Türk milletinin, vatan söz konusu olduğunda korku duymadığını dile getiren Dağdelen, “Biz imanımız olduğu sürece bu vatanı asla sahipsiz bırakmayacağız. Darbe girişiminin yaşandığı gece bu millet, tüm dünyaya demokrasi dersi verdi. Bunu o gece ispatladık. O gün içimde hiç korku yoktu. Silahların üzerine koşarak gittik. Bize o gece kurşun bile işlemezdi. Bu ülke için kötü emelleri olanlar asla amaçlarına ulaşamayacak" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 22
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Vatan için canını yüreğini feda eden kardeşimizden ALLAH RAZI OLSUN.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  İşte chp yönetimi bu yüzden sizin gibi vatan evlatlarından hiç hazetmiyor; onlar amerikan mandacısı vatan haini çok açık...
  Cevapla
 • isaokur 2 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah kahraman kardeşimize.Eskiden Nene Hatun,Kara Fatmalarımız vardı,şimdi de Şerife Analar,Elif Bacılar var.Hamdolsun.
  Cevapla
 • Osman Kayıboylu 2 yıl önce Şikayet Et
  İşte biz bunlarız ,bu yürekleri Vatan için atarlar,Bayrak için atarlar ,Gelecek kuşakların ülke sevdalılıgı içi atarlar İşte bizim Neferlerimiz ! tüm GAZİLERİMİZE Selâm olsun ,Selam olsun Yörük obalı Bacıma
  Cevapla
 • Ben 2 yıl önce Şikayet Et
  Öncelikle o girişimi yapanların Allah belasını versin. Vatana millete gizliden vede açıktan göz koyanların Gözü çıksın. Ama o gun 580 askerin inan hiçbiri ne amacla dışarı çıktıgını bilmiyordu. O abla degil 580 asker 5800 askere vatan millet Allah aşkı için durun dese dururdular. Unutmayınki silahsız bir kadın 580 degil 1 askeri dahi durduramaz
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  videoyu seyretmemişsiniz. durun diyorlar zaten, durmuyorlar. kadın da tek başına da değil zaten..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Takla atan otomobilden emekleyerek çıkıp kaçmıştı, nedeni belli oldu
Dünya genelinde 9 ülke, nükleer silahlar için 91 milyar dolar harcadı