Hollandalı kadın tatile geldiği Nevşehir'de Müslüman oldu!

Nevşehir Kapodakya'ya tatil için gelen ve burada tanışıp evlenmeye karar verdiği Güner güven ve ailesinin yaşamından etkilenen 51 yaşındaki Hollanda vatandaşı Huberdına Aleida Donna Risa Müslüman oldu.

Hollandalı kadın tatile geldiği Nevşehir'de Müslüman oldu!
Hollandalı kadın tatile geldiği Nevşehir'de Müslüman oldu!
GİRİŞ 15.07.2021 16:25 GÜNCELLEME 15.07.2021 16:25
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Kapadokya'ya tatil için gelen Hollanda vatandaşı Huberdına Aleida Donna Risa, Nevşehir'de yaşayan Güner Güven ile arkadaş oldu. Bir süre sonra Risa ve Güven, evlenme kararı aldı. Huberdına Aleida Donna Risa, Güven ve ailesinin yaşamından etkilenip Müslüman olmaya kararı verdi.

14 yıl önce 4 bilezikle başladı, yapamazsın diyenlere inat başardı!14 yıl önce 4 bilezikle başladı, yapamazsın diyenlere inat başardı!
İSLAMİYETİ İSTEYEREK SEÇTİM

Tiyatro Yönetmeni Risa için Nevşehir İl Müftülüğü'nde ihtida töreni düzenlendi. İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Risa’ya İslamiyet hakkında bilgi verdi. Altunkaya, tören sonunda Donna Risa’ya ihtida belgelerini takdim ederek yabancı dilde Kur'an-ı Kerim, ilmihal ve İslamiyet’i anlatan çeşitli kitaplar hediye etti. İslam dininden çok etkilendiği için Müslüman olmayı seçtiğini belirten Risa, “Nevşehir’de tanıştığım ve evlenmeye karar verdiğim Güner Güven ve ailesinden İslam dinini öğrendim. 1 yıldan beri de araştırıyordum. İslamiyet’i isteyerek seçtim ve çok mutluyum” dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • oclk 2 ay önce Şikayet Et
  elhamdulillahirabbil alemin maşallah
  Cevapla
 • YILMAZ 2 ay önce Şikayet Et
  Masallah ALLAH Daim Etsin Hanim Kardesim Devami Gelir İnsallah
  Cevapla
 • mustaa 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAH kabul etsin ...hoşgeldin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
MSB saat verdi! İstanbul'da gözünüz gökyüzünde olsun!
Durum vahim: Fabrikaların önü sıfır araç dolu ama satamıyorlar!