Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!

Soru işaretli yere hangi sayının gelmesi gerektiğini bulmanız için hazırlanan bu matematik bulmacası sosyal medyayı ikiye böldü. 8 saniye içerisinde soru işaretli yere hangi sayının geleceğini okuyucuların sadece %3’ü doğru cevap verebildi! Peki, siz onlardan biri misiniz?

Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!
Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!
GİRİŞ 25.03.2024 09:56 GÜNCELLEME 25.03.2024 09:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Soru işaretli yere gelecek olan sayıyı bulmanız için hazırlanan bu matematik bulmacası, zihinsel gelişimi destekleyen bir zeka testidir. Zamana karşı yapılan bu teste, zihninizi uyandırarak sınırlarını zorlamaya ve mantıksal becerilerinizi etkin şekilde kullanmayı denemelisiniz.

Bu soru işaretli yere gelecek olan sayıyı bulamanız için hazırlanan matematik bulmacası sizin önünüze gelene kadar birçok kişi tarafından test edildi. Ve bu testte okuyucuların sadece %3’ü verilen süre içerisinde başarılı olabildi. Bakalım sizde bu zihninizi yoracak ve mantığınızı devreye sokacak zeka testinde %3’ün içerisine girebilecek misiniz?

Sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler görseldeki hatayı 7 saniye içerisinde fark edebiliyor!Sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler görseldeki hatayı 7 saniye içerisinde fark edebiliyor!

Tereddüt etmeyin ve kendinizi kanıtlayın!

SORU İŞARETLİ YERE HANGİ SAYI GELMELİ?

Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!

Yukarıdaki görsel 4 satır, 4 sütun ve toplamda 10 kutudan oluşmakta. Ayrıca her kutunun üzerinde diğer kutular ile bağlantılı belirli bir kurala göre yerleştirilmiş sayısal değerler bulunuyor. Sizden bu kuralı bularak soru işaretli yere hangi sayının geleceğini belirlemeniz isteniyor.

Bu matematik bulmacasında mücadeleye tamamlamak içinde size verilen süre tam tamına 8 saniye. 8 saniye içerisinde sağ en alttaki kutunun üzerine yazılacak sayının ne olduğunu ve hangi yöntem ile çözüldüğünü bulabilecek misiniz?

Optik yanılsama testi: İnsanların sadece %2’si fotoğrafın içine gizlenmiş kurbağayı 8 saniyede fark edebilir!Optik yanılsama testi: İnsanların sadece %2’si fotoğrafın içine gizlenmiş kurbağayı 8 saniyede fark edebilir!

Matematik becerinizi gösterin: Şekillerin sayısal değerlerini bularak verilen denklemin sonucunu çözebilir misin?Matematik becerinizi gösterin: Şekillerin sayısal değerlerini bularak verilen denklemin sonucunu çözebilir misin?

Soru işaretli yere hangi sayının geleceğini bulmak için hazırlanan bu zeka testinde kuralı ararken öncelikle sakin olun ve kendinizi dinleyin. Kutular üzerindeki sayıların yerleştirilmesinde çok basit bir kural var. Dikkatinizi toplayın ve kuralı görmek için resme uzaktan bakın.

Zihninizi geliştirmek için hazırlanan bu zeka testinde görseldeki kuralı bulamadıysanız ya da cevabınızın doğruluğunu merak ediyorsanız sayfayı aşağı doğru kaydırmaya devam edin. Sizler için çözüm görselini sayfanın sonunda paylaşıyor olacağız.

SORU İŞARETLİ YERE GELECEK OLAN SAYI

Evet, bulmaca için size ayrılan sürenin sonuna geldik. Soru işaretli yere hangi sayının geleceğini bulan ve %3’lük dilimin içine giren okuyucularımızı tebrik ederiz. Ancak cevabınızdan emin misiniz?

Hadi gelin birlikte hem cevaplarınızı kontrol edelim hem de kuralın ne olduğunu öğrenelim!

Göz yanıltıcı optik illüzyon testinde ilk gördüğünüz şey gizli gücünü ortaya çıkarıyor!Göz yanıltıcı optik illüzyon testinde ilk gördüğünüz şey gizli gücünü ortaya çıkarıyor!

İşte soru işaretli yere gelecek olan sayı;

Soru işaretli yere hangi sayı gelecek? Zihninizi güçlendirecek bu beyin egzersizini okuyucuların sadece %3’ü çözebildi!

Doğru cevap 13’tü.

Doğru cevabı bulmak için de kural şuydu;

Her sayı, hem altındaki hem de sağ alt çaprazındaki iki sayının birbirinden çıkarılması ile elde ediliyordu. Yani en üstteki 4 sayısına ulaşmak için hemen altındaki 9 ve sağ alt çaprazındaki 5’i birbirinden çıkarmak gerekiyordu.

9 - 5 = 4

Bu yöntem ile ilerlerseniz 6 sayısını elde etmek için 19 - ? = 6 olarak düşünürsek cevabın 13 olduğunu bulabilirsiniz.

3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın

Peki, siz çözümü doğru mu bulabildiniz yoksa bir yerlerde hata mı yaptınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Mehmet 3 hafta önce Şikayet Et
    13. olmali
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Rusya Ukrayna'ya ait MiG-29 savaş uçağını ve askeri üssü imha etti!
İsrailli gazeteciden insanlık dışı çağrı: Gazzelilerin kanından nehirler görmeliydik