İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 14. gün iftar menüsünde; telbine çorbası, Kayseri yağlaması, Amerikan salata ve mozaik pasta ile karşınızdayız. Afiyet olsun!

İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü
İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü
GİRİŞ 24.03.2024 17:28 GÜNCELLEME 24.03.2024 17:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bugün itibariyle Ramazan ayının ikinci haftasını da bitirmiş bulunuyoruz. Koca 14 gün bitti. Neredeyse Ramazan ayının yarısına geldik. Geçtiğimiz 13 gün boyunca birbirinden lezzetli iftar sofraları kurduk ve sevdiklerimizi ağırladık.

Ramazan ayının 14. günü iftar menüsünde de yine birbirinden lezzetli yemekler ile karşınızdayız. Bu günde sevdiklerimize özenle bir iftar sofrası hazırlamaya niyetlendik. Önce klasik çorbaların dışında bir çorba tarifi ile tüm gün aç kalan midemizi yumuşatarak başlıyoruz.

İftar menüleri 2024: 13. Gün İftar Menüsüİftar menüleri 2024: 13. Gün İftar Menüsü

Çorba ile iftarımızı açtıktan sonra lezzetiyle hem ana hem tamamlayıcı yemek yerine geçecek bir hamur işi ile devam ediyor yanına da yakışacak yoğurtlu bir meze yapıyoruz. Son olarak annelerimden öğrenip kendi yorumumuzu eklediğimiz bir tatlı ile kapanışı yapacağız.

O zaman daha uzatmadan hadi 14. gün iftar menüsü için hazırlıklara başlayalım…

14. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Telbine çorbası,
  • Kayseri yağlaması,
  • Amerikan salata,
  • Mozaik pasta

TELBİNE ÇORBASI

İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 14. gün iftar menüsüne eski zamanlarda şifa niyetine yapılan telbine çorbası ile başlangıç yapıyoruz. Ancak bu çorba arpa unundan yapıldığı ve fazla doyurucu olduğu için fazla kaçırmamaya dikkat etmenizde fayda var.

Az malzeme ile yüksek doyuruculuk: Telbine çorbası tarifi

KAYSERİ YAĞLAMASI

İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü

Kayseri yağlaması, adından da anlaşılacağı gibi Kayseri’ye özgü bir yemek olup yiyen herkes tarafından çok beğenilmektedir. Bu tarifi yaparken eğer hamur yoğurmak istemezseniz bunun yerine lavaş kullanabilirsiniz.

Hem gözünüze hem de sofranıza hitap edecek: Kayseri yağlaması tarifi

AMERİKAN SALATASI

İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü

Amerikan salatası, çocukluğumuzdan bu yana annelerimizin beş çaylarında poğaça, böreklerin yanında en sık yapılan mezelerden bir tanesiydi. Aradan sadece yıllar geçti ancak Amerikan salatası yerini hep korudu. 14. Gün iftar menüsüne de Kayseri yağlamasının yanına bu yoğurtlu mezenin çok yakışacağını düşündük.

Geçmişe bir ufak yolculuk: Amerikan salatası tarifi

MOZAİK PASTA

İftar menüleri 2024: 14. Gün İftar Menüsü

Mozaik pasta da tıpkı Amerikan salatası gibi çocukluğumuzdan kalan bir tarif. Ancak mozaik pasta o zamandan bu zamana birçok farklı şekilde yapılarak ilk günkü gibi kalmadı. Temelde tüm her şey aynı olan bu pasta tarifi 14. Gün iftar menüsünün sonuna o kadar yakışacak ki, bir çayı hak edecek.

Zahmetsiz lezzet: Mozaik pasta tarifi

Farklı bir menü alternatifi için:

İftar menüleri 2023: 14. Gün iftar menüsüİftar menüleri 2023: 14. Gün iftar menüsü

Şimdiden afiyet olsun!

15. gün iftar menüsü için tıklayın;

İftar menüleri 2024: 15. Gün İftar Menüsüİftar menüleri 2024: 15. Gün İftar Menüsü

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • SABIRLI 3 hafta önce Şikayet Et
    Sağlık açısından dikkatediniz kalorisi yüksek birden tüketimi bünyeye olumsuz etkiler yapabilecek menüleri yarı yarıya bölüp tüketmenizi tavsiyeederim tabiki tatlı türü besinlerimiz için yemekten sonra birazcık süre tanıyalım dikkatedeceğiz afiyetler olsun hayırlı iftarlar olsun.Allah kabul etsin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
TFF'nin görüştüğü isim ortaya çıktı! Dev derbiye sürpriz yabancı hakem
Öcalan'ın milletvekili yeğeninden skandal sözler!